Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft Edge, ziyaret ettiğiniz her web sayfasının ekran görüntüsünü yakında kaydedecek.

Microsoft Edge, ziyaret ettiğiniz her web sayfasının ekran görüntüsünü yakında kaydedecek.

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 3 dk okuma süresi
73 0
edge

Microsoft Edge sürekli olarak yeni özelliklerle güncelleniyor, bunlardan bazıları oldukça kullanışlı iken diğerleri ise daha şaşırtıcı olabiliyor. Şirket, tarayıcının tarihine ziyaret edilen web sayfalarının ekran görüntülerini kaydetmenize izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu durum, ortalama kullanıcıların neden Microsoft’un bunu yapmak istediği konusunda kafalarının karışmasına neden olabilir.

Microsoft Edge’in ‘Web Sitelerinin Ekran Görüntülerini Geçmiş İçin Kaydet’ özelliği Şu anda Canary ve Dev kanallarında test edilmeye açık olan Microsoft Edge 117, ziyaret ettiğiniz her sayfanın ekran görüntüsünü almanıza izin veren yeni bir özelliğe sahip. Bu özellik, “Site Ekran Görüntülerini Geçmiş İçin Kaydet” olarak adlandırılıyor ve Microsoft özelliği şöyle tarif ediyor:

Ziyaret ettiğiniz sitelerin ekran görüntülerini alıp kaydedeceğiz, böylece istediğiniz siteyi geçmişten hızla ziyaret edebilirsiniz. Her web sayfasının ekran görüntüsünü alacak Edge Microsoft Edge’deki bu yeni özellik ilk bakışta oldukça kullanışlı görünüyor. Açıldığında, internet bağlantısı olmadan gezinme geçmişinizden herhangi bir sayfayı yeniden ziyaret edebilirsiniz. Neowin’in belirttiği gibi, geçmişte imlecinizi üzerine getirerek bir web sayfasının küçük resmini de görebilirsiniz. Ancak, Microsoft bu özelliğe oldukça kafa karıştırıcı bir isim ve açıklama vermiş.

Bu, ortalama kullanıcıların her ziyaret ettikleri web sayfasının ekran görüntüsünü alacaklarını düşünmelerine yol açabilir. Ayrıca, Microsoft henüz sonradan erişim için web sayfalarını kaydederken kullanıcı gizliliği ve güvenliğini nasıl koruyacağını açıklamadı.

Her siteyi ekran görüntüsü olarak almak yerine, Microsoft’un en azından seçilen web sayfalarını manuel olarak kaydetme seçeneği sunması gerektiğini düşünüyorum. inşallah , geliştiriciler bu özellikleri daha parlak ve rafine bir durumda kararlı kanalda yayınlayacaklar.

Özellik şu anda test aşamasında ve varsayılan olarak kapalıdır. Eğer Edge’in Canary veya Dev kanalında iseniz, Ayarlar > Gizlilik ve Hizmetler’e giderek özelliği etkinleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, edge://settings/privacy bağlantısını ziyaret ederek seçeneği kontrol edebilirsiniz.

İLGİLİ:

SwiftKey, Microsoft’un Bing Chat AI Entegrasyonu ile Android İçin Daha Akıllı Hale Geliyor, Microsof Edge, Bing AI tarafından desteklenen yeni bir ‘metni yeniden yaz’ özelliği alıyor Bing Chat artık yalnızca Microsoft Edge’e Özgü Olmayacak.

What’s your Reaction?
5
4
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir