Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PayPal, Ödemeler için Dolar Destekli Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

PayPal, Ödemeler için Dolar Destekli Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Kripto para ekosistemine PayPal USD ile dahil olan çevrimiçi ödeme şirketi PayPal, sabit coinini kripto hizmet firması Paxos ile çıkaracak.

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
56 0
PayPal

ABD merkezli çevrimiçi ödeme şirketi PayPal, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ödemeler ve transferler için dolar cinsinden bir sabit coin olan PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirket, özellikle ABD’de son yıllarda kripto alanında en çok tartışılan unsurlarından bir tanesi olan sabit coin piyasasına yeni soluk getiriyor!

1,00 PayPal USD = 1,00 ABD Doları

PayPal, kullanıcıların yeni dijital parayı kendi platformu ve uyumlu harici cüzdanlar arasında aktarabileceğini söyledi. Şirket ayrıca, yeni Ethereum tabanlı sabit coinin çeşitli kripto borsaları tarafından kolayca benimsenecek şekilde tasarlandığını ve harici geliştiriciler, cüzdanlar ve web 3.0 uygulamaları için mevcut olacağını belirtti. PayPal USD’nin, nakit dolar ile 1’e 1 değiştirilebileceği bildirilen açıklamada sahip olduğu Dolar cinsinden mevduat desteği sayesinde 1 ABD dolarında sabit kalması bekleniyor.

sabit coin

Aynı zamanda PYUSD; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere PayPal’ın desteklediği kripto para birimlerinden herhangi birine dönüştürülebilecek. Sabit coin şu anda yalnızca PayPal’da mevcut olacak, ancak kullanılabilirliği yakında diğer popüler ödeme uygulamalarına da genişletilecek.

PYUSD’nin lansmanını duyuran açıklamada, PayPal Başkanı ve CEO’su Dan Schulman: “Dijital para birimlerinin anında, düşük maliyetli ve güvenli işlemleri mümkün kılarak tüm finansal sistemi dönüştürme gücüne sahip olduğunu” söyledi. Ayrıca, “Yeni teknolojinin uygun fiyatlı finansal hizmetleri daha fazla insan için erişilebilir hale getirerek finansal katılımın iyileştirilmesine yardımcı olabileceğini” dile getirdi.

PayPal’ın yeni dijital parası için onay gösterildikten sonra Pazartesi günü şirketin hisseleri yaklaşık yüzde 2 arttı!

 Bitcoin

Peki, siz PayPal USD (PYUSD) hakkında ne düşünüyorsunuz? Sonu Terra Luna gibi çöküş ile neticelenebilir mi? Şirketin iddia ettiği gibi 1 ABD dolarında sabit kalabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
17
1
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir