Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft PC Manager, Windows bilgisayarları hızlandıracak!

Microsoft PC Manager, Windows bilgisayarları hızlandıracak!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
155 0
microsoft pc manager

Microsoft, PC Manager uygulamasını resmi olarak kullanıma sundu. Microsoft China tarafından geliştirilen uygulama, gerektiğinde bilgisayarlara performans artışı sağlamayı vadediyor. Ek olarak, bazı PC yönetim seçenekleri ve araçları içeriyor.

Microsoft Manager, halihazırda Microsoft Store’da mevcut. Uygulamanın arayüz dilleri olarak yalnızca İngilizce ve Çince’yi desteklediğini belirtelim.

Microsoft PC Manager özellikleri neler?

Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza bellek kullanımı ve geçici dosyaların boyutu geliyor. Uygulamanın güçlendirme özelliği temelde bu iki seçeneğe odaklanıyor. Hızlandırma seçeneğini etkinleştirdiğiniz takdirde tüm geçici dosyalar silinecek ve bellek kullanımı düşecektir.

Geçici dosyaları ve başlangıç uygulamalarını listeleyen bir menü de bulunuyor. Bu bağlamda, kaldırılan geçici dosyalar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda, otomatik olarak başlatılan programları uygulama üzerinden engelleyebilirsiniz.

microsoft

Derin temizleme, daha da fazla depolama alanı boşaltmayı vadediyor. Araç kutusu ise masaüstüne bir araç çubuğu eklemenizi sağlar. Bu bağlamda; widget, RAM kullanımını gösterir ve birkaç uygulama bağlantısı içerir.

Microsoft PC Manager, ilk olarak 2022 yılında önizleme olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana daha da gelişti. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir