Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Windows AI etkinliği düzenleyecek

Microsoft, Windows AI etkinliği düzenleyecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
128 0
microsoft

Microsoft, 21 Mart tarihinde üretken AI özelliklerine odaklanacak bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. “Copilot ile yeni çalışma çağını ilerletmek” başlıklı etkinlik için Microsoft; Copilot, Windows ve Surface laptop serisi hakkındaki en son yapay zeka gelişmelerini açıklama sözü verdi. Peki, yeni duyurular ne olacak? İşte detaylar

Microsoft, AI etkinliğinde neler sunacak?

Microsoft’un yeni Intel Core Ultra veya Qualcomm Snapdragon X Elite işlemcilerle donatılacak ilk AI PC’leri Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6’nın, 21 Mart tarihinde görücüye çıkması bekleniyor. Söz konusu iki model de AI yeteneklerini artıran Nöral İşlem Birimi (NPU) bulunduracak. Bu nedenle yaklaşan Surface serisi, Windows 11‘e gelen yeni AI özelliklerini destekleyen ilk model olabilir.

Surface laptop

Buna ek olarak, yeni AI özellikleri; gerçek zamanlı canlı altyazılar ve çeviriler, oyunlar için yükseltme ve kare hızı yumuşatma içerebilir. Microsoft’un ayrıca kullanıcıların doğal dil kullanarak uygulamalar, belgeler, web sayfaları, resimler ve sohbetler arasında arama yapmasını sağlayacak AI Explorer adlı bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Microsoft Surface laptoplar ve yeni AI özellikleri hakkındaki daha fazla bilgiyi az bir süre sonra öğrenebileceğiz. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir