Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TikTok, uzun videolar için yaratıcılara ödeme yapıyor!

TikTok, uzun videolar için yaratıcılara ödeme yapıyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
189 0
tiktok

TikTok, geçtiğimiz yıl daha uzun videoları teşvik etmek adına Yaratıcılık Programı adı verilen içerik üreticileri için yeni bir para kazanma sistemi sunmuştu. Şimdi ise şirket, yalnızca bir dakikadan daha uzun videolar için kazanç sağlayacak İçerik Üretici Ödülleri’ni geniş çapta kullanıma açtı. İşte detaylar

TikTok, “İçerik Üretici Ödülleri, 4 temel alana odaklanan optimize edilmiş bir ödül formülü ile bir dakika boyunca yüksek kaliteli, orijinal içeriği ödüllendirmeye devam edecek: özgünlük, oynatma süresi, arama değeri ve izleyici katılımı” ifadelerine yer verdi.

uzun video

TikTok, YouTube’a rakip oluyor!

TikTok, uzun videolar için beta sürümünü yayınlamasının ardından, toplam içerik üretici gelirinin son 6 ay içinde yüzde 250’nin üzerinde artması ve her ay 50.000 dolar kazanan içerik oluşturucu sayısının neredeyse iki katına ulaşmasıyla birlikte daha uzun içeriğin oldukça kazançlı olduğunu belirtti.

TikTok, içerik oluşturucular için abonelik özelliklerini de genişletiyor. Daha önce, yalnızca canlı yayıncılar; özel (ücretli) içerik, rozetler ve kişiselleştirilmiş emoji gibi tekliflere erişebiliyordu, ancak şimdi ise şirket bu avantajları canlı yayınların ötesine taşıyor. Artık bu özellikler, canlı yayın yapmayan içerik üreticilerine de açık olacak.

Şirket aynı zamanda, yatay videolar yayınlamaya da teşvik ediyor. Bu bağlamda, platformun son dönemde YouTube vari bir hal alması oldukça dikkat çekiyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir