Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Minecraft Xbox Game Pass ile PC’ye Geldi!

Minecraft Xbox Game Pass ile PC’ye Geldi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
59 0

Minecraft Live Mojang etkinliğinde Minecraft’ın Kasım ayında Xbox Game Pass’e geleceği duyurulmuştu. 2 Kasım tarihinden itibaren Xbox Game Pass platformuna gelen Minecraft , Minecraft PC Bundle adı ile karşımıza çıkmakta.

Xbox Game Pass‘te Java orijinal sürümünün yanında Windows 10/11 Bedrock sürümü de tek bir oyunda toplanarak Xbox Game Pass’i satın alıp her iki sürümü de oynayabileceğiz. Program yöneticisi Gama Aguilar-Gamez, bunu yapmalarının sebebinin sürümler arası kafa karışıklığını önlemek için böyle bir yola başvurulduğunu dillendirdi. Oyunun her iki sürümüne sahip olabilmek için fiyat ayrımı yapılmayacak. Yani bir kez ödeme ile her iki sürümü tek bir fiyat dahilinde oyuna sahip olup oynayabileceksiniz. Ayrıca oyunun bir sürümüne sahip olan kişiler diğer sürümüne ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek.

Minecraft’ın Java ve Bedrock Sürümleri arasında oldukça büyük farklılıklar var. Bu iki farklılık arasında seçim yapmak zorunda kalmayan PC oyuncuları tarafından memnuniyet ve neşe ile karşılandı. Sürümlerin farklılıklarından bahsedecek olursak; Java sürümü, oyuncuların en iyi Minecraft modları ve en iyi Minecraft gölgelendiricileri gibi özel içerik parçalarını kullanmasına izin verirken, Bedrock sürümü daha iyi bir genel kararlılığa sahiptir ve RTX ile Minecraft’a erişimin yanı sıra Xbox oyuncularıyla çapraz oynama işlevselliği sağlar. Her iki oyun sürümüne de sahip olmak bu anlamda oldukça iyi olmasını yanı sıra Game Pass çatısı altında hepsini bulabilmek oyuncuları sevindiriyor.

Minecraft PC Bundle’ın maliyetine gelecek olursak; Mojang Studios’un anlaşması ile çıkacak olan oyun, Minecraft PC Bundle fiyatlandırmasını henüz açıklamadı. Fakat aylık 10 ABD Doları tutarındaki PC üyeliği veya 15 ABD Doları tutarındaki Xbox Game Pass Ultimate katman aboneliğine sahip olanlar Xbox Game Pass aracılığıyla erişim sağlayabilecekler.

What’s your Reaction?
19
6
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir