Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Özelleştirilebilen Aksiyon Kamerası DJI Action 2 Tanıtıldı!

Özelleştirilebilen Aksiyon Kamerası DJI Action 2 Tanıtıldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
88 0

Osmo Action’un devamı ve yenisi olan DJI Action 2 aksiyon kamerasının tanıtımı nihayet yapıldı. Tanıtılan yeni aksiyon kamerasının detayları ise şu şekilde;

DJI Action 2 alışılmışın dışında olan aksiyon kameralarından farklı olarak ufak gövdeye sahip olup, 56 gram ağırlığında minimal bir tasarım yapısı mevcut. Kamera 39 mm kare yüzey ve 22 mm derinlikle oldukça küçük. Ayrıca 4K video kaydı yapabilen 12 MP sensör, 155 derecelik lenslere, Gorilla Glass ile kaplanmış 1.76 inç OLED dokunmatik ekran içeriyor. Dokunmatik ekranın bir diğer artısı ise; mıknatısları kullanarak başka bir dokunmatik ekran ekleyip, bir dizi mikrofon eklenilebiliyor.

DJI Action 2 aksiyon kamerasını adeta bir kolye olarak kullanabilmeniz için ek modüler aksesuarlar sunuluyor. Hatta 16:9 modunda 4K 120 FPS, 4:3 modunda ise 4K 60 FPS video kaydı gerçekleştirebilen Action 2, 130 Mbps bitrate değerine çıkabiliyor. Action 2 32 GB hafızası bulunuyor. Tabi ki bu hafızayı microSD kart ile 256 GB’a kadar çıkarabilmek mümkün. Fakat küçük tasarımından dolayı hafıza kart girişi olmayan DJI Action 2, hafıza kartı ile kullanmak isteyenler ayrı bir modül satın alması gerekiyor. 580 mAh kapasiteli bataryadan beslenen Action 2, herhangi bir koruma olmadan 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Aksesuarları ile çok daha işlevsel hale dönen aksiyon kamerasında tek sıkıntı; Insta360 One R modeli gibi sensör ve lensleri değiştirme imkanı sunmuyor.

Modüler yapıda görev yapan ürün normal şartlarda 70 dakika boyunca video kaydı yapabiliyor. Dilerseniz bünyesinde barındırdığı özel güç modülüyle 180 dakika boyunca video kaydı da yapabilirsiniz.

DJI Action 2 aksiyon kamerasının herkes gibi fiyatını merak etmekte haklısınız. Action 2’nin fiyatı kamera, güç modülü, kordon ve montaj adaptörünü içeren Power Combo paketi için 400 Euro olarak belirlendi. Bu da Türk fiyatı olarak vergisiz 4.400 TL gibi bir rakama tekabül ediyor.

What’s your Reaction?
21
3
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir