Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Netflix, Minecraft animasyon dizisi geliştiriyor

Netflix, Minecraft animasyon dizisi geliştiriyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
69 0
minecraft netflix

İlk olarak 2009 yılında tanıtılan ve video oyun tarihinin en ikonik yapımların biri olan Minecraft, bu yıl 15. yıl dönümünü kutluyor. Bu dönüm noktasını kutlamak isteyen Netflix ve Mojang Studios, efsanevi sandbox oyunu adına bir animasyon dizisi hazırladıklarını duyurdu. Bilgisayar grafikli animasyon dizisi, Netflix’in Carmen Sandiego ve Sonic Prime adlı animasyon dizilerinin de arkasındaki Kanadalı stüdyo WildBrain tarafından geliştiriliyor. İşte detaylar

netflix animasyon

Minecraft 15. yıl dönümünü kutluyor

Söz konusu dizinin, “Minecraft’ın dünyasını yeni bir ışık altında” gösteren yeni karakterlere dayalı orijinal bir hikayeye sahip olacağını söylendi. Bu tabirin tam olarak ne anlama geldiğini büyük olasılıkla dizi başlamadan önce, önizlemeler ve fragmanlar yayınlamaya başladığında öğreneceğiz. Netflix ve Mojang’ın yayınladığı video sadece işbirliklerini duyuruyor. Bu bağlamda; dizinin Steve, creeperlar ve zombiler gibi oyundan tanıdığımız karakterleri içerip içermeyeceği ya da sadece daha önce hiç görmediğimiz karakterlere sahip olup olmayacağı konusunda daha fazla bilgi için beklememiz gerekecek. Uzun süredir ertelenen Minecraft filmi çekilirse eğer, ana karakter Steve’i bir uyarlamada görmüş olacağız.

Geçtiğimiz haftalarda Minecraft, 15. yıl dönümünü kutlamak için ücretsiz parti eklentileri, ücretsiz bir harita, bir pelerin ve duvar kağıtları da dahil olmak üzere özel öğeler yayınladı. Mojang’ın tüm yıldönümü öğelerini ve duyurularını Minecraft web sitesinde görebilirsiniz. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir