Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Netflix Şifre Paylaşımını Paralı Yaptı, Abone Sayısı Arttı

Netflix Şifre Paylaşımını Paralı Yaptı, Abone Sayısı Arttı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
66 0
şifre

Dijital dizi ve film platformları arasında en fazla abone sayısına sahip bulunan ve bu sektörün öncüsü konumunda bulunan Netflix, geçtiğimiz aylarda aldığı bir katarı duyurmuş, artık şifre paylaşımlarının ücretli olacağını açıklamıştı. İlk etapta ABD ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde geçerli olan uygulama, tek bir abonelikle birden fazla kişinin platformu kullanmasını engellemeyi amaçlıyordu. Yapılan açıklamaya göre artık şifre paylaşılan abone başına ek 7.99 Dolar ödenmesi kararlaştırılmıştı

netflix

Şifre Paylaşımı Ücreti Sonrası Günlük Abone Sayısı 73 Bini Geçti

Kısa bir süre önce Netflix tarafından yapılan şifre paylaşımının paralı olacağı haberi, platforma üye olanları hayal kırıklığına uğratmış, abone sayısının hızla düşeceği konuşulmuştu. Ancak beklentiler boşa çıktı ve Netflix, COVİD salgını döneminde görülen abone artışının daha da üzerinde bir abone sayısına ulaştı.

23 Mayıs günü platformdan yapılan açıklamayı takip eden dört gün içerisinde beklenenin aksine abone sayısında artış yaşanmaya başladı. Öyle ki, bu abone ortalaması insanları eve kapatan covid salgınında gerçekleşen yeni abone kaydından bile daha yüksek.

What’s your Reaction?
19
6
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir