Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Petrol Ofisi, BP Türkiye’yi Satın Alıyor!

Petrol Ofisi, BP Türkiye’yi Satın Alıyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
129 0
bp-petrol-ofisi

Türkiye’nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi, BP Türkiye’nin akaryakıt operasyonlarını satın alarak Türkiye’nin en büyük akaryakıt şirketi olma yolunda önemli bir adım attı. Satışın 2024’te tamamlanması bekleniyor. İşte detaylar.

Petrol Ofisi Grubu, BP’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Anlaşmaya göre, BP Türkiye’nin 770 adet akaryakıt istasyonu, akaryakıt depolama tesisleri ve diğer ilgili varlıkları Petrol Ofisi’ne geçecek.

Petrol Ofisi Grubu’nun ana hissedarı Vitol’ün yönetim kurulu üyesi Chris Bake, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan ötürü son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz tam” dedi.

İlginizi çekebilir; Akıllı Telefonları Kadar Başarılı mı?: Xiaomi SU7 Elektrikli Otomobil Ortaya Çıktı!

PO Grubu CEO’su Mehmet Abbasoğlu da, “Pazardaki gücümüzü daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı ve yeni ekip arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Satın alma işleminin Rekabet Kurumu’nun onayına tabi olması bekleniyor. Onay alınması halinde, Petrol Ofisi’nin Türkiye’deki akaryakıt istasyonu sayısı 2 bin 705’e çıkacak. Bu, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım pazarındaki payını yaklaşık yüzde 40’a çıkaracak.

Anlaşma, Türkiye akaryakıt sektöründe önemli bir dönüm noktası olarak dikkat çekiyor. Petrol Ofisi’nin satın almayla birlikte, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım pazarında tek başına lider konuma gelmesi bekleniyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir