Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Razer şirketinin N95 sınıfı filtreleri ve RGB aydınlatmalı Razer Zephyr akıllı yüz maskesi

Razer şirketinin N95 sınıfı filtreleri ve RGB aydınlatmalı Razer Zephyr akıllı yüz maskesi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
112 0

Dünyanın en akıllı yüz maskesi olarak geçen Razer Zephyr; oyun dünyasına çeşitli ekipman ve çözümler üreten ABD merkezli Razer şirketi tarafından RazerCon 2021 etkinliğinde tanıtıldı ve bu yıl bitmeden çıkarılması bekleniyor. Project Hazel olarak da bilinen akıllı yüz maskesi, RGB aydınlatması ve yüksek başarılı filtrelemesiyle virüslere karşı tam koruma kalkanı oluşturmakta. Havadaki parçacıkların neredeyse yüzde 95’ini tutan özel haznesi ile karşımıza çıkıyor. Hatta bu hazne UV ışıkları ile kendisini temizleyebiliyor. Bilinen maskelerden farklı olarak tasarlanan Project Hazel ağız hareketleri ve mimiklerin görülebilmesi için ön kısım şeffaf olarak tasarlanmış. Siyah ve beyaz renklerde olan Razer Zephyr’ın içerisine de mikrofon yerleştirilmiş. Böylelikle üzerinde bulundurduğu hoparlör sayesinde sesin dışarıya daha net bir şekilde çıkmasını sağlıyor.

RGB aydınlatmalı akıllı maske, iki farklı hava değişim odaları ile donatılarak; havanın sürekli olarak maskenin içerisinde temiz tutulmasına olanak sağlıyor. Kullanıcının konforunu da düşünen Razer yüz maskesine bir çift 2 hızlı fan yerleştirmiş. Böylelikle daha iyi soğutma ve iyi filtrelenmiş hava konforu elde etmek mümkün. Bu maskesini çıkarmakta biraz geciken şirket Razer Zephyr’i sınırlı sayıda üretecek. Çünkü ABD aşılamayı çok iyi yürüttüğü için insanların çoğu yüz maskesi kullanmayı bıraktı diyebiliriz.

Razer Chroma RGB ile güçlendirilen aydınlatmasıyla hem iOS hem de Android için mevcut olan uygulaması aracılığı ile kullanıcılar istediği tarzda maskeyi ışıklandırabilmekte. Ayarlanabilir baş ve boyun ipleri sayesinde kafanıza göre maskeyi ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle Razer Zephyr da kullanılan silikonlar ağız ve yüzü iyice kavrayarak hava sızdırmasını önlüyor. RazerCon 2021 etkinliğinde “Razer Zephyr’in N95 sınıfı filtreleri, optimize edilmiş filtreleme verimliliğini üç güne kadar korur ve tek kullanımlık cerrahi maskelere göre yüzde 80 daha az atık sağlar” sözleri ile maskenin ne kadar çevreci olduğu da belirtildi. Razer Zephyr  fiyatı ise 99.99 dolar olarak belirlendiğini de unutmadan söyleyelim.

What’s your Reaction?
3
7
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir