Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Samsung, Petabayt SSD Mimarisi için 256 TB Kapasiteli SSD’sini Duyurdu!

Samsung, Petabayt SSD Mimarisi için 256 TB Kapasiteli SSD’sini Duyurdu!

Samsung, FMS (2023) etkinliğinde yeni SSD modellerini tanıttı. İşte Petabayt SSD mimarisi için çıkarılan 256 TB kapasiteli yeni SSD!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
66 0
Samsung

Dünyaca ünlü teknoloji devi ve en ileri gelen katı hal sürücüsü üreticilerinden Samsung, yoğun veri gereksimi olan hiper ölçekli sunucular için 256 TB depolama kapasitesine sahip yeni SSD modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor! İşte detaylar

Samsung SSD’ler, Ultra Yüksek Depolama ve Azaltılmış Güç Tüketimi Sunuyor

Samsung, 256 TB’lık sürücüleri duyurmanın yanı sıra, petabayt ölçekli büyük depolama gereksinimleri için optimize edilmiş ultra yüksek kapasiteli bir çözüm olan PBSSD mimarisini de tanıttı. Samsung, ortağı Meta ile birlikte NVMe’de onaylanan ve genel performansı artırmak için veri yerleşimini optimize etmenin bir yolu olan Esnek Veri Yerleştirme (FDP) adlı bir teknoloji de gösterdi. Şirket ayrıca FDP demosunda kullanılan yazılımın tamamen açık kaynak olduğunu vurguladı. Aynı zamanda Samsung, yeni mimarisiyle birlikte PCIe 5.0 arabirimi kullanan ilk sunucu SSD’lerin güç verimliliğinin oldukça yüksek olduğunu iddia ediyor.

FMS (2023)

FMS (2023) etkinliğinde tanıtılan Samsung’un 256 terabayt kapasiteli yeni SSD modeli; büyük veri merkezlerinden, yapay zakaya, bulut hizmet sağlayıcılarından, yoğun veri işleme gereksinimleri olan diğer sektörlere kadar birçok teknoloji alanında depolama kapasitelerini genişletmeyi hedefliyor.

Bu yeni yüksek kapasiteli sürücülerin çoğu sunucular için tasarlanmış olsa da, depolama gereksinimleri diğer standart kullanıcılar için artmaya devam ettikçe, bazıları er ya da geç tüketiciler için mevcut olacaktır. Önemli depolama markalarından Micron da bu yılın başlarında, daha uzun sürücü ömrü ile 10 kat daha fazla yazma dayanıklılığına sahip 30 TB SSD‘leri veri merkezleri için piyasaya sürmüştü.

 PBSSD

Samsung’un bu 256 TB kapasiteli SSD hamlesi, depolama teknolojisinin geleceği ve büyüme potansiyeli hakkında önemli bir genel bakış sunuyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İleride, bu kapasiteleri standart kullanıcılar için de görebilir miyiz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
12
1
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir