Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 14 serisi Kullanıcıları Hızlı Pil Değer Kaybı Sorununu Yaşıyor

iPhone 14 serisi Kullanıcıları Hızlı Pil Değer Kaybı Sorununu Yaşıyor

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 3 dk okuma süresi
66 0
apple

iPhone 14 serisi piyasada henüz bir yıldan kısa bir süre geçmişken, bazı kullanıcılar şimdiden pil sağlığı sorunları bildiriyor. Artan sayıda kişi, telefonlarının pil sağlığının önceki nesillere göre daha hızlı bozulduğunu fark etti. Bazı durumlarda pil sağlığının %10’a kadar azaldığı görülmüş. Bu endişe verici görünüyor, çünkü iPhone 14’ün pili önceki modellere göre daha uzun süre dayanmayabilir gibi görünüyor.

iPhone 14 Pil Değer Kaybı Sorunu CreativeBloq ilk olarak birçok iPhone 14 serisi kullanıcısının sosyal medyada pil sağlıkları hakkında şikayet ettiklerini bildirdi. Apple haber kaynağı AppleTrack’ten Sam Kohl, iPhone 14 Pro’nun pil sağlığının bir yıldan kısa bir sürede %90’a düştüğünü ve bunu “kabul edilemez” olarak tanımladı.

pil

Başka bir kullanıcı olan Andrew Clare, iPhone 14 Pro’nunun neredeyse bir yılda pil sağlığının %10’unu kaybettiğini, iki yaşındaki iPhone 14 Pro’sunun ise %15 kaybettiğini gösterdi. Sam ve Andrew Clare’in gönderilerine verilen cevaplar benzer bir hikaye anlatıyor, birçok iPhone 14 kullanıcısı hızlı pil değer kaybı yaşadığını bildiriyor. Buna karşılık, eski iPhone’lar çok daha iyi durumda gibi görünüyor.

iPhone 14 kullanıcılarının neden hızlı pil değer kaybı yaşadığına dair net bir açıklama bulunmuyor. Bireylerin kullanım alışkanlıkları nedeniyle olabileceği gibi, bazı kullanıcılar cihazlarını daha sıkı kullanıp daha sık şarj edebilirler. Başka bir neden ise iklim koşulları olabilir, çünkü birçok ülke bu yıl rekor sıcak yazlar yaşadı. Ancak, tüm iPhone 14 kullanıcıları bu sorunu yaşamıyor. Bazı kullanıcılar, iPhone 14 pillerinin önceki modellere göre daha iyi dayandığını söyledi.

iPhone 14 serisi

Bu, iPhone 14 serisi ile ilgili pil sorunlarını duyduğumuz ilk sefer değil. Mayıs ayında, birçok iPhone 14 Pro kullanıcısının ve iPhone 13 kullanıcısının ciddi pil şişme sorunları yaşadığına dair raporlar gelmişti. Memnuniyetsiz müşterilerin sayısının arttığı görülüyor.

Apple henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. iPhone 15 serisinin gelecek ay piyasaya sürülmesi bekleniyor ve birçok kişi bunun bir iyileştirme getireceğini umuyor.

What’s your Reaction?
2
4
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir