Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Samsung eski cihazlar için One UI 6.1 sürümünü kullanıma sunuyor

Samsung eski cihazlar için One UI 6.1 sürümünü kullanıma sunuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
57 0
Samsung

Samsung, One UI 6.1 sürümünü Galaxy S22 serisi, Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4 ve Tab S8 serisi için indirilmeye sunuldu. Samsung, bu güncellemenin ilk olarak Galaxy S24 serisi ile tanıttığı Galaxy AI’yi eski cihazlara getiriyor. İşte detaylar.

Bilmeyenler için Galaxy AI, Circle to Search with Google, Chat Assist, Interpreter, Live Translate, Note Assist, Transcript Assist, Browning Assist, Generative Edit, Edit Suggestion ve AI-Generated Wallpaper gibi pek çok harika özelliği beraberinde getiriyor.

samsung galaxy ai

Ayrıca özellikler arasında yer alan Canlı Çeviri özelliği ile telefon görüşmeleri sırasında anında sesli ve yazılı çeviriler alabilirken, Sohbet Asistanı kullanıcılara diğer dillerde mesaj göndermenize ve mesaj tonunu ayarlamanızı bile sağlıyor.

İlginizi çekebilir; GTA 6 web sitesindeki değişiklikle heyecan yarattı!

Samsung, katlanabilir telefonlarının sunduğu iki özelliğin, yurtdışına seyahat etmeyi daha kolay ve keyifli hale getirebileceğini söylüyor. Samsung, bu özelliklerin özellikle katlanabilir bir cihazda kullanıldığında çok daha kullanışlı olacağını ve yurtdışına seyahat etmenin göz korkutucu bir deneyim olmaktan çıkacağını savunuyor.

One UI 6.1 neler sunuyor?

Güncellemenin getirdiği bir diğer önemli özellik ise Google ile Arama Yapmak için Daire içine Alma özelliği. Bu özellik, telefon ekranınızdaki bir nesneyi daire içine alarak üzerinde Google Araması yapmanıza imkan tanıyor. Bu özellik Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 gibi daha eski cihazlarda da kullanılabilecek.

Samsung’un eski cihazlarına yapay zeka özellikler gelmesi oldukça sevindirici. Birçok analist, büyük dil modellerini yerel olarak çalıştırabilmeleri için AI çiplerinin gelecek telefonlara dahil edileceğini tahmin ediyor, ancak eski cihazların AI çalıştırmasına izin vermek kesin değil. Bu bakımdan Samsung biraz ileriye dönük davranmış gibi görünüyor.

Dikkat edilmesi gereken ilginç bir nokta, Samsung’un “Samsung’un Galaxy AI özellikleri, desteklenen Samsung Galaxy cihazlarında 2025‘in sonuna kadar ücretsiz olarak sağlanacak” demesi. Bu özelliklerin daha sonra ücretli mi olacağı, ücretsiz mi kalacağı ya da kaldırılıp kaldırılmayacağı belli değil.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir