Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Samsung Telefonlar Artık Daha Fazla Android Güncellemesi Alacak

Samsung Telefonlar Artık Daha Fazla Android Güncellemesi Alacak

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
110 0
Samsung

Son yıllarda Samsung, Android telefonlar arasında kullanıcılarına en uzun süre güncelleme desteği veren şirketlerden biri oldu. Samsung, şimdi ise bu zaman aralığını yeniden düzenleyerek pazardaki rekabeti artırmayı hedefliyor. İşte detaylar

Google Pixel 8, 7 yıllık Android güncellemesi ile rekabeti artırdı

Özellikle Samsung, Xiaomi gibi akıllı telefon markaları ve Android dünyasındaki diğer üreticiler, Android güncellemelerini mümkün olduğunca daha geniş zaman aralığına yaymak için rekabet halindeler. Öyle ki dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yamaları ile standardı belirlemiş durumdalar.

Google, Pixel 8 ile bu kanıyı yakın zamanda tamamen değiştirdi ve artık 7 yıllık yeni sürümler, güvenlik düzeltmeleri ve yeni özellikler kullanıcılara sunulacak. Elbette bu durum, sektörün gerisinde kalmak istemeyen diğer üreticileri de harekete geçirdi. Bu bağlamda Samsung; San Francisco’daki Samsung Geliştiriciler Konferansı 2023 sırasında verilen bir röportajda, yıllarca süren güncelleme sayısını daha da artırmayı düşündüklerini açıkladı. Böylelikle Güney Koreli telefon üreticisi, akıllı telefonlarına vereceği güncellemeleri 5 yıldan daha fazla bir süre devam ettirecek. Android’in yeni sürümleri veya güvenlik güncellemeleri olarak belirtilmese de Samsung’un bu zaman çizelgesini genişletecek olması, son derece olumlu bir haber.

Samsung Güncelleme Desteği

Diğer üreticilerin de benzer güncelleme desteği sürelerini kullanıcılara sunmasını umut ediyoruz. Peki, siz Samsung’un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung’un yakın gelecekteki satış rakamları bu sayede artabilir mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
2
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir