Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Yeni Bilgileri Sızdırıldı

Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Yeni Bilgileri Sızdırıldı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
53 0

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin devamı olan Snapdragon 8 Gen 2 hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. İşte haberin tüm detayları…

Sızan yeni bilgilerin ışığında bu işlemci önemli bir eksiği kapatmaya hazır gibi gözüküyor. 

ÜSt seviye akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği Snapdragon 8 Gen 1’den sonra Snapdragon 8 Gen 2 ‘yi piyasaya sürmek için hazırlıkları sürdürüyor. 

Dijital blog yazarı olan Ice Universe, yeni sürülecek olan işlemci hakkında bazı haberleri sızdırdı. Yaptığı sızıntıya göre işlemcinin çıkacağı tarih ve daha pek çok özelliği hakkında bilgi veriyor. 

Snapdragon 8 Gen 2, AV1 video kodek desteği sunacak

Qualcomm, sızan raporlara göre TSMC’nin üreteceği işlemci, AV1 (AOMedia Video 1) video kodek desteğini sunacak. YouTube ve Netflix tarafından da destek alan kodek, aynı kaliteyi daha düşük bir boyutta hazırlıyor. Bu da, herkes için daha yüksek bir getiri sağlar. Ayrıca güç kontrolü bakımından da daha iyi olacak. Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 888’i üreten Samsung’a göre TSMC, daha yüksek bir getiri oranına sahip. Bu nedenle de şirket, şimdi TSMC ile iş birliği yapıyor.

Önümüzdeki aylarda ise Snapdragon 8 Gen 1 Plus çıkabilir. Aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 1 Plus ve Snapdragon 8 Gen 2, bu yıl çıkacak telefonlar için TSMC’ye devredildi. Kısa zaman önce şirket, Snapdragon 8 Gen 2’le bütünleşen Snapdragon X70 5G işlemcisini piyasaya sürdü. Bu işlemci, 5G bağlantısı bakımından en iyi işlemci arasında yer alıyor. Önümüzdeki aylarda gelme ihtimali bulunan Snapdragon 8 Gen 1 Plus‘ın AV1 desteğinin olması ise beklenmiyor. 

What’s your Reaction?
0
3
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir