Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilim
  4. »
  5. The Batman Beklentinin Üzerinde Bir Hasılat Elde Etti

The Batman Beklentinin Üzerinde Bir Hasılat Elde Etti

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
83 0

2022 yılının merakla beklenen filmlerin arasında olan ve Robert Pattinson’ın yer aldığı The Batman, vizyona girdikten sonra beklentinin üzerinde hasılat elde etti.

Merakla beklenilen ve sonunda seyircilerine kavuşan The Batman, eleştirmenler ve seyircilerden olumlu dönüş aldı. Önemli bir hasılat elde eden film ilk hafta sonunda elde ettiği hasılat ile dikkat çekti.

2022’de şu ana kadar ki en iyi açılışı yapan yapım,100 milyon doları aşarak büyük gelir elde eden ikinci film oldu. 

The Batman hafta sonu 128,5 milyon dolarlık hasılat elde etti

Robert Pattinson‘ın başrolünde oynadığı yapım The Batman, 2021’in sonunda ses getiren ve 260 milyon dolarla vizyonda yerini alan Spider-Man: No Way Home’dan sonra açılış haftasında yeni bir pandemi rekoru kırdı. Yapım, pandeminin başından itibaren 100 milyon doları aşan ikinci film olarak yerini aldı. 

Ukrayna işgalinden ötürü Rusya’da vizyona girmeyecek olan film buna rağmen dünya çapında ise toplam 248 milyon dolara erişti. Konu hakkında Comscore’da kıdemli medya analisti olan Paul Dergarabedian açıklama yaptı.

 “2022 gişesi resmi başlangıcını bu hafta sonu, kalabalığı memnun eden karanlık, düşünceli bir başyapıt olan ‘Batman’in muhteşem performansıyla resmi olarak başlattı. Bu, seyircilerin süper kahraman filmlerinden yalnızca neşeli ve eğlenceli olduklarında değil, aynı zamanda daha derin bir duygusal deneyim sunduklarında da keyif aldıklarını kanıtladı.” sözlerini söyledi.

Birçok gişe analisti, daha karanlık ve olgun bir temaya sahip olması bakımından The Batman’in daha az seyirci çekmesini bekliyordu. Buna ek olarak filmin, önümüzdeki haftalarda tekrar gösterimlerden yararlanacağı düşünülüyor.

What’s your Reaction?
13
5
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir