Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony 4 Haziran’da PS5 Etkinliğini Açıkladı!

Sony 4 Haziran’da PS5 Etkinliğini Açıkladı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
58 0

Sony, bir sonraki PlayStation 5 etkinliğinin 4 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceğini resmi olarak onayladı. Etkinlik 1 PM PT’de başlayacak ve Sony “PlayStation 5’te oyunun geleceğine bir göz atma” sözü veriyor. Sony Interactive Entertainment’ın başkanı ve CEO’su Jim Ryan’a göre, “bir saatten biraz daha fazla sürecek ve PlayStation 5’te oynayacağınız oyunlara ilk kez bakacaksınız”.

“PS5’e gelen oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyolardan sektördeki en iyileri temsil ediyor. Hem daha büyük hem de daha küçük olan stüdyolar, daha yeni ve daha köklü olanlar, donanımın potansiyelini gösterecek oyunlar geliştirmekte zorlandılar ”diyor Ryan. “Bu dijital vitrin bir saatten biraz fazla sürecek ve ilk kez hep birlikte heyecanı birlikte deneyimleyeceğiz.”

 

 

Son raporlar, Sony’nin PS5 etkinliği düzenleyeceğini ve çoğunlukla oyunlara odaklanacağını ileri sürdü. Sony’nin bu etkinlikte PS5 konsolunun her ayrıntısını açıklaması beklenmiyor ve önümüzdeki haftalar ve aylar için başka etkinliklerin de planlanacağı söylendi. Ryan, “Bu, PS5 güncelleme serisi planımızın bir parçası ve önümüzdeki haftaki vitrinden sonra sizinle paylaşacak çok bilgimiz olacağından emin olabilirsiniz” diye açıklıyor.

Sony şimdiye kadar yeni nesil konsolu için PS5 teknik özelliklerini, bir logosunu ve yeni bir kablosuz denetleyicisini tanıttı. Sony henüz PS5 konsolunun kendisini göstermedi ve bunun 4 Haziran etkinliğinde değişip değişmeyeceği belli değil.

PS5, 3.5GHz’de özel sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU’ya ve 2.23GHz’de 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vaat eden AMD’nin RDNA 2 mimari donanımına dayanan özel bir GPU’ya sahip olacak.  

 

What’s your Reaction?
11
5
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir