Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony, CD Projekt Red’i Satın Alacak Mı? Oyun Dünyasında Neler Oluyor?

Sony, CD Projekt Red’i Satın Alacak Mı? Oyun Dünyasında Neler Oluyor?

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
57 0
CD Projekt Red

Kısa bir süre önce Microsoft’un Activision Blizzard’ı dı satın almasına karşı çıkan Sony’nin oyun dünyasındaki popüler isimlerden biri olan CD Projekt Red’i satın alacağı iddia edilmişti. Ortaya çıkan söylentilerin ardından bir açıklama yapan CD Project Red bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Onaylanması halinde tarihin en büyük satın alması olacağı söylenen Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması Sony tarafından yapılan itirazlar sebebiyle bir yıldan fazla süredir askıda ve onay bekliyor. Bu satın almaya AB ve Çin’in onay vermesine karşın henüz İngiltere’den buna yönelik bir onay çıkmadı.

sony

CD Projekt Red, Satış İddialarını Yalanladı

Microsoftun bu satışı gerçekleşmesi halinde rekabet üstünlüğünü ele geçireceği endişesi taşıyan Sony yeni bir hamle yaptı. Daha önce teknoloji dünyasındaki sızıntılarla isim yapan ‘’Liz’’ takma adını kullanan hesap, Discord sunucusunda CD Red Projekt’in Sony tarafından satın alınabileceğini iddia etti.

Ancak paylaşımın ardından açıklamada bulunan şirket iddiaların doğru olmadığını ve bu tür bir satış için Sony ile görüşmediklerini belirtti.

What’s your Reaction?
1
7
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir