Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony Ceo’su Kenichiro Yoshida, Bulut Üzerinden Oyun Oynama Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Sony Ceo’su Kenichiro Yoshida, Bulut Üzerinden Oyun Oynama Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
81 0
sony

SBilgisayar oyunlarını indirmeden, sadece internet bağlantısıyla oynanabilmesini sağlamak amacına yönelik olarak geliştirilen Sony bulut oyun sistemi oyun endüstrisinde bir devrim olarak kabul görmüştü.

Ancak Sony Ceo’su Kenichiro Yoshida, Financal Times’a verdiği röportajda en büyük rakibi Microsoft’un çok iddialı olduğu bulut oyun teknolojisinin teknik olarak önemli sorunlar barındırdığını söyledi.

Oyun endüstrisinde büyük değişimlere yol açması beklenen bulut oyun teknolojisi büyük yatırımlara rağmen beklenen ilgiyi görmedi.

oyun

Sony Ceo’suna Göre Bulut Oyun Sistemi Teknik Zorlukları Sebebiyle, Konsol Üreticilerini Etkilemeyecek

Bilgisayar oyunları piyasasını etkilemesi ve birçok teknolojinin atıl kalmasına yol açacağı beklenen bulut oyun sistemi, teknik zorluklar sebebiyle şimdilik konsol üreticileri de dahil olmak üzere bir tehdit oluşturmuyor. Buna yönelik olarak Sony Ceo’su tarafından yapılan açıklamada, gelecekte internet üzerinden indirme yapmadan oyun oynama ile ilgili çeşitli seçeneklerin inceleneceğini belirtti.

Yoshida halihazırda bulut oyun sisteminin teknik olarak henüz çok zor bir süreci aşmak zorunda olduğunu belirterek, sebep olarak, oyuncular tarafından talep edilen hızlı tepki süresinin internet bağlantısına bağlı olduğunu belirtti.

What’s your Reaction?
3
7
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir