Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony, PlayStation 5’in Rekor Satış Sayılarına Ulaştığını Açıkladı

Sony, PlayStation 5’in Rekor Satış Sayılarına Ulaştığını Açıkladı

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
102 0
PlayStation 5

2020 yılının sonlarında piyasaya sürülen PlayStation 5 için Sony, tedarik zinciri sorunlarının üç yıl sonra nihayet sona erdiğini ve bu dönem içerisinde rekor satış rakamları beklenildiğini söyledi.

Sony için işler iyi gidiyor

Pandemi ve ardından gelen küresel çip kıtlığından, üç yıl önce piyasaya sürülen PlayStation 5 de etkilenmişti. Bu yüzden şirket başta istediği satış oranlarına ulaşamadı. Ancak bu durum 2021 yılının sonlarına doğru biraz iyileşmeye başladı. 2023 yılının başında ise Sony, PS5 satın almanın çok daha kolay olması gerektiğini ve bu bağlamda PS5 konsollarının tam tedarikte olacağını duyurdu.

Sony’nin PS5 için özel Marvel’s Spider-Man 2 gibi yeni oyunları piyasaya sürmesiyle, konsol satışları açısından şirket tarihindeki en güçlü sezonlarından birini beklediği açık. Aynı zamanda Süper kahramanın en son oyunu, piyasaya sürülmesinin ilk 24 saatinde 2,5 milyon satarak şimdiye kadarki en hızlı satan PlayStation Studios oyunu haline geldi.

PS5 Slim

SIE kıdemli başkan yardımcısı ve küresel pazarlama başkanı Eric Lempel, CNBC ile yaptığı röportajda Sony’nin 2023 yılı boyunca sevk edilen 25 milyon PS5 birimi hedefine ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi. Bu, 12 ay boyunca 22,6 milyon adet sevk eden orijinal PlayStation 1 tarafından tutulan 25 yıllık rekoru kırarak, tarihteki herhangi bir PlayStation konsolu için en iyi satış başarısı olabilir.

Ayrıca Kasım ayında piyasaya sürülecek olan PS5 Slim, orijinal versiyonuna kıyasla yüzde 30’luk daha az hacim sunuyor. Ancak gücünün ve fiyatının aynı kalması bekleniyor. PS5 Slim’in çıkarılabilir disk sürücüsünün takılmasının internet bağlantısı gerektireceği de ortaya çıktı. Bu bağlamda PS5 Slim’in oyuncularda bırakacağı etki ve satış başarısı merak ediliyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir