Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tansiyon Ölçebilen Akıllı Saat: BP Doctor MED

Tansiyon Ölçebilen Akıllı Saat: BP Doctor MED

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
195 0

Biliyorsunuz ki günümüzde çok sık rastlanan tansiyon hastalığı ve bunun ölçümünü yapabilmek için büyük bir alet gerekiyor. Fakat bu kuralı değiştiren BP Doctor MED akıllı saat geleneksel tansiyon ölçüm aletlerinden farklı olarak daha küçük ve kullanımı kolay.

Tansiyon ölçebilen bu kol saati BP Doctor tansiyon ölçmesinin yanı sıra akıllı saat özelliklerini gösterebilmekte. Peki BP Doctor MED akıllı saat tansiyon ölçümünü nasıl yapıyor diyebilirsiniz. Haklısınız… Kayış kısmında bulunan ve ölçüm sırasında şişebilen bilekliği ile tıpkı bir tansiyon aleti gibi kan basıncınızı ölçülebilmesini sağlıyor. Anlaşılan BP Doctor, dijital bir tansiyon ölçüm cihazının kol saat boyutlarına indirgenmiş ve çeşitli özelliklerle donatılmış versiyonu olarak görebiliriz. Bu saati kullanırken yapmanız gereken tek şey; kolunuza takıp, kalp hizasına getirerek ekranda bulunan ölçüm butonuna basmanız. Bir dakika gibi bir süreçte sonuç ekranda! Ekrandaki renk seçenekleri ile kullanıcıyı uyararak tansiyonun ne durumda olduğunu bildiren BP Doctor MED; tansiyonunuz sağlıklı aralıklardaysa yeşil, tehlikeli aralıktaysa kırmızı çerçeve beliriyor.

Mobil uygulamasıyla tansiyon sağlık durumunuzu rapor haline getirerek takip etmeyi kolaylaştırmakta. Yaptığı ölçümler ile tansiyonunuzun hangi saat aralıklarda yükseldiğini veya düştüğünü raporlayabiliyor. Bunun yanı sıra uyku halinde iken kan basıncını da ölçerek rapor haline getirip mobilden takibini yapabilirsiniz. Sadece tansiyon ölçme yeteneği ile kalmayıp kalp atışlarını dinleyerek nabız ölçümü de yapabilmekte. Fiziksel egzersiz sırasında veya uyku sırasında, kalp ritminizin düzenli olup olmadığını veya tehlikeli miktarlara yükselip yükselmediğini BP Doctor sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

BP Doctor MED akıllı Indiegogo üzerinden satışa sunularak ve konulan hedefi geride bırakan ürün, platform üzerinden 189 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Açıklamalara göre tıbbi sertifikaları olan ürünün normal satışı 360 dolar olacağı aktarıldı.

What’s your Reaction?
9
0
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir