Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yerli Otomobil TOGG’un Yeni Logosu Tanıtıldı

Yerli Otomobil TOGG’un Yeni Logosu Tanıtıldı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
72 0

Türkiyenin yerli markası olan TOGG, yeni logosunu tanıtarak marka kimliğine geçti. TOGG sabah saatlerinde resmi Twitter hesabından heyecanlandıran paylaşımı ile yeni loguyu duyurdu.

Paylaşılan videoda “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.” ifadeleri ile sağa ve sola bakan iki ucu oka benzer şekil ve tasarımıyla dikkatleri çekti.TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, marka isminin ardından logoyu da belirlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Kasım 2018’den bu yana global ve profesyonel bir yaklaşımla ele aldığımız kullanıcı markası oluşturma sürecini tamamlamanın mutluluğu içindeyiz” sözlerine ilaveten şunlarıda ekledi:  “Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin ardından, ‘TOGG’un marka değerlerine uygunluk’, ‘Özgünlük’ ve ‘Tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik. Logomuz, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada önemli markaların logolarını oluşturan marka ajansı CGH tarafından tasarlandı. Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de logomuzun tescil işlemleri için gerekli süreçleri başlattık. Logomuz TOGG’un yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor. Aynı zamanda logomuzdaki dualite teması Doğu ve Batı arasında rasyonel ve duygusal bir denge yaratma fikrini besliyor.” ifadeleriyle logonun ne anlama geldiğini de açıkladı. 

TOGG amblemi kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra bir çok merak edenlerin ilgi odağı oldu. Yeni logo tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken TOGG’un logosunu siz nasıl buldunuz?

What’s your Reaction?
16
11
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir