Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter Katili Threads Bir Günde 30 Milyon İndirmeyi Geçti!

Twitter Katili Threads Bir Günde 30 Milyon İndirmeyi Geçti!

Mark Zuckerberg'ün yeni planı ve Twitter rakibi Threads, sosyal medyayı adeta kasıp kavuruyor. Threads için işler şimdilik iyi gidiyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
106 0
Threads

Facebook’un sahibi Meta tarafından 6 Temmuz itibariyle kullanıma açılan Instagram destekli Threads, kullanıcılara Instagram’ın yeteneklerini Twitter’ın yapısıyla harmanlayan alternatif bir platform sunuyor. Twitter’a rakip olarak çıkmasıyla Sosyal medya dünyasında kargaşayı tetikleyen Threads’in kullanıcı sayısı bir günde 30 milyonu geçti!

Threads Rekor Kırdı!

Twitter’ın kötüleşen kalitesi, kullanıcı politikaları ve öngörülemeyen kurallarıyla ilgili sayısız endişenin ortasında piyasaya sürülen Instagram destekli Threads, beklenildiği üzere çok hızlı bir kullanıcı büyümesine sahip oldu. Kullanıcı verilerine dair düzenlemelerden dolayı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden henüz erişim sağlanamayan platform, 100’den fazla ülkede bir günde 30 milyon kullanıcı ve 95 milyondan fazla gönderinin kullanıcılar tarafından paylaşılması ile rekor kırdı! Hem iOS hem de Android platformları üzerinden kullanıma olanak sağlayan Threads zaten halihazırda bir Instagram kullanıcısıysanız Instagram üzerinden de giriş yapabilmenize olanak sunuyor. Şirketin açıklamasına göre: “Threads profilinizi istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz, ancak Threads profilinizi yalnızca Instagram hesabınızı silerek silebilirsiniz.” Üstelik Instagram kullanıcısı olmasanız bile Threads’i kullanabiliyorsunuz.

Kendi kullanıcı deneyimlerimize göre: Kullanıcıların gönderilerini beğenebildiğiniz, yorum yapabildiğiniz ve paylaşabildiğiniz Threads’e özellikle bir Instagram hesabınız yoksa kaydolmayı biraz hantal bulduk ve Instagram dışında başka bir hesap kullanarak kaydolma seçeneği bulamadık. Platform üzerinde arama yaptığınız zaman henüz Twitter’daki gönderi bulma gibi detaylı sonuçlar karşısınıza çıkmıyor. Twitter’ın aksine hashtag ve DM gibi özellikler de henüz dahil edilmiş değil. Ayrıca Twitter’daki karamsar paylaşımlardan ziyade Instagram’daki gibi daha olumlu bir ortamın olması dikkatimizi çeken bir diğer özellik oldu.

Peki, siz tarafların birbirini “kafes dövüşü”ne davet etmesiyle başlayan Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın arasındaki rekabet hakkında ne düşünüyorsunuz? Threads, Twitter’ın yerini alabilecek mi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
7
7
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir