Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Federal Ticaret Komisyonu, Microsoft-Acvitision Blizzard Arasındaki Dünyanın En Büyük Alımına Engelleme Başvurusu Yaptı

ABD Federal Ticaret Komisyonu, Microsoft-Acvitision Blizzard Arasındaki Dünyanın En Büyük Alımına Engelleme Başvurusu Yaptı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
67 0
microsoft

Microsoft ile Activision Blizzard arasında 68 milyar Dolar tutarındaki alım anlaşması, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından yapılan ihtiyati tedbir başvurusu sebebiyle gerçekleşmeyebilir.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Microsoft ile Call of Duty serisini geliştiren Activision Blizzard, arasında gerçekleşmesi beklenen alım anlaşması video oyun dünyasında ilgi ile izlenen bir süreç. Şirketler arasında anlaşma sağlanması halinde 68 Milyar Dolar tutarındaki satış bedeli oyun sektöründeki en büyük alım olarak tarihe geçecek. Ancak oyun piyasasına yön veren güçlü aktörlerden biri olan Sony ve ABD Federal Ticaret Komisyonu, haksız rekabet oluşabileceği ve Microsoft’un tekelleşebileceği endişesiyle anlaşmayı engellemeye çalışıyor.

Abd

Dava Federal Mahkemede Görülecek

ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından yapılan satışın engellenmesine yönelik ihtiyati tedbir başvurusu kabul edilirse dava federal mahkemede görülecek. Başvuru yapılacağının açıklanması sonrasında Microsoft şirketi yöneticisi Brad Smith; davanın federal mahkemede görülecek olmasını memnuniyetle karşılarız açıklamasında bulundu. Henüz inceleme aşamasında bulunan başvurunun sonuçlanmasının bir hayli zaman alacağı söyleniyor.

What’s your Reaction?
3
2
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir