Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tiktok için Bir Yasak da Güvenlik Açığı Sebebiyle New York’tan Geldi!

Tiktok için Bir Yasak da Güvenlik Açığı Sebebiyle New York’tan Geldi!

New York eyaleti, TikTok'u şehre ait cihazlardan yasaklıyor ve kurumların uygulamayı önümüzdeki 30 gün içinde kaldırmasını bekliyor.

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
79 0
Tiktok

New York eyaleti, 2020’de devlete ait cihazlarda indirilmesini ve kullanılmasını engelleyen bir politika aracılığıyla Çinli sosyal medya platformu TikTok için devlet tarafından verilen cihazlarda yasakla getirmişti. Ancak birkaç New York halkla ilişkiler platformunun uygulamayı pazarlama amacıyla kullanmalarına hala izin verildi.

Tiktok, ABD’de Ulusal Güvenliğe Ayrıkı Olarak Görülüyor

TikTok, çok uzun zamandır ABD hükümeti için ulusal güvenliğe risk olarak görülüyor ve bu yüzden hedef alınıyor. Çarşamba günü yayımlanan bir duyuruyla, bir şehir yetkilisinin TikTok’un “şehrin teknik ağlarına güvenlik tehdidi oluşturduğunu” tespit etmesi ve NYC Siber Komutanlığı tarafından yapılan bir inceleme üzerine hükümet görevlilerinin uygulamayı indirmeleri veya kullanmaları, TikTok’un web sitesine şehre ait cihazlardan erişmeleri yasaklandı.

sosyal medya

New York Belediye Binası sözcüsü, yaptığı açıklamada, ”Sosyal medya New Yorkluları birbirleriyle ve şehirle birleştirmede harika olsa da, bu platformları her zaman güvenli bir şekilde kullandığımızdan emin olmak zorundayız. Bu bağlamda NYC Siber Komutanlığı, New Yorkluların verilerini güvende tutmak için proaktif önlemleri düzenli olarak araştırıyor ve ilerletiyor.” dedi.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Tiktok için getirilen bu yasaklamaların kapsamı genişleyebilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
2
8
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir