Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Toyota Yeni Nesil C+walk Mobileti ile Tanışın

Toyota Yeni Nesil C+walk Mobileti ile Tanışın

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
65 0

Herkes için hareket özgürlüğü felsefesiyle yola çıkan Toyota;  “bir mobilite şirketi” olma yolunda çıkarttığı yeni nesil C+walk T ile emin adımlarla ilerliyor. Kullanımı kolay, üç tekerlekli, elektrikli, yaya trafiğine oldukça uygun bir şekilde; hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmek için tasarlanılan araç; öncelikli olarak Japonya’daki Toyota yetkili satıcılarında yer alacak. Yürüme engeli olan kişileri bu mobiletiyle sevindiren Toyota insan hayatını kolaylaştırmakta.

Tekerlekli sandalye ile birlikte kullanılabilen C+walk T engelleri ve yaya algılama özelliği ile çarpışmayı önleyen donanımın yanı sıra; dik yokuşlardan inerken eğim algılayıcıları sayesinde yavaşlayabiliyor. 2,5 saatte şarj edilebilen araç; çıkarılabilir lityum iyon batarya ile sunulmakta. Ayrıca tek şarj ile yaklaşık 14 kilometre yol kat edebiliyor. Yerinde dönüş yapabilecek şekilde tasarlanan araç 0.59 metre dönüş yarıçapına sahip. Saate 10 kilometre kadar hıza ulaşan C+walk T; 70 cm boy ve 45 cm genişliği ile 100 kg ağırlık taşıyabilmekte.

Kullanım yerleri olarak; büyük tesisler arasında seyahat etmenin ve yaşlı kullanıcıların hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra; park ve diğer tesislerde yapılan aktivitelerde kullanılması ön görülüyor. Araç aynı zamanda uzun mesafeleri yürümekte zorlanan kişilere destek sağlayabilecek ve yaşam alanlarının genişlemesine katkıda bulunarak çeşitli kullanım alanları ile karşımıza çıkıyor. Böylelikle Toyota, çoğu insana hareket özgürlüğüyle mutluluk getirmeyi hedeflemekte. Önümüzdeki dönemlerde C+walk serisinde oturan tip ve tekerlekli sandalye bağlantılı modeller geliştiren şirket “bir mobilite şirketi” olma yolunda bir kez daha emin adımlar ile yürüdüğünü ispatlıyor.

Türkiye’de de “Mobilsen Özgürsün” kampanyası başlatılarak yeni nesil mobiletlerin tanıtımını yapan Toyota; herkesin özgürce hareket ettiği bir dünya yaratarak “mobilite” şirketi olma yolunda hızla çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak: İlk Japonya’daki Toyota yetkili satıcılarında yer alacak olan C+walk T’nin başlangıç fiyatı Japonya’da 341 bin Japon yeni olarak açıklandı. Yani yaklaşık 3 bin dolara tekabül ediyor diyebiliriz.

What’s your Reaction?
13
9
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir