Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tüm Apple iPhone 16 serisinin, A18 Bionic işlemcisini kullanması bekleniyor

Tüm Apple iPhone 16 serisinin, A18 Bionic işlemcisini kullanması bekleniyor

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
79 0
iphone

Apple iPhone 16 serisi, şirketin yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları olması bekleniyor. iPhone 15 serisi kısa bir süre önce tanıtıldı, ancak halef ile ilgili yeni söylentiler ve sızıntılar zaten ortaya çıktı. Şimdi ise en son rapor, A18 Bionic işlemcinin dört cihazın tamamında ortak olarak kullanılacağını işaret ediyor.

Tüm Apple iPhone 16 modelleri A18 Bionic işlemci ile gelecekr. Apple tedarik zincirinden kaynakların, Cupertino merkezli dev firmanın 2024 iPhone’larının A18 serisi işlemcisi ile donatılacağını ortaya koyduğunu iddia etti. Görünüşe göre, bu yeni işlemci iPhone 16 serisinin her modelini güçlendirecek. Yani, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, aynı işlemci ailesi ile gelecek.

apple

iPhone 16 Pro’da Snapdragon X75 modem Geçmişte, marka en yeni A serisi çipleri yüksek seviyeli Pro modellerinde kullanırken, temel ve Plus modeller önceki yılın işlemcilerini alırdı. Ancak 2024’ten itibaren tüm serinin A18 serisi işlemcileri kullanacağı görünüyor. Ünlü analist, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın A18 Bionic işlemcisi ile geleceğini, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’ın ise A18 Pro işlemcisi ile piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Yakın zamanda Pu, yeni iPhone 16 Pro serisinin bazı dikkat çekici güncellemelerle geleceğini paylaştı. Bu, daha hızlı Wi-Fi 7 standardı ve yeni bir ultra geniş açı lensi içeriyor gibi görünüyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir