Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türk Scootter Kiralama Şirketi Martı ’ya New York Borsasından Onay Geldi

Türk Scootter Kiralama Şirketi Martı ’ya New York Borsasından Onay Geldi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
66 0
martı

Oldukça kısa sürede dikkatleri üzerinde çeken ve Türkiye’nin adını dünyada duyuran sayılı girişimlerden biri olan Martı, New York borsasında işlem görecek. Türkiye’nin birçok şehirde Scotter kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlayan Martı, 2022 tarihiden büyük çıkış yaparak 100 Milyon Dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Ortaya çıkan büyük başarı sonrasında geçen yıl hisselerinin New York borsasında işlem görmesi adına başvuru yapan Martının bu talebi ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) tarafından incelemeye alınmıştı.

schootter

Martı Hisseleri Artık Resmen New York Borsasında

Geçen yıl yapılan başvurunun incelenmesi sonrasında Martının hisse senetlerinin Amerikan borsasında halka açılacağı duyurusu büyük sevinç yarattı. Karar sonrası Şirketin kurucusu olan ve SEO görevini yürüten Oğuz Alper Öktem tarafından yapılan açıklamada, kararın şeref verici olduğu ve ilk kez bir Türk firmasının NYSE’ye doğrudan açılan olma başarısını gösterdiğini belirtti. Türkiye’de birçok şehirde adını duyuran şirketin elektrikli araçların daha yaygın olarak kullanılmasını sağlayarak çevreci olmayı sürdüreceği belirtiliyor.

What’s your Reaction?
19
4
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir