Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türkiye’ye Giriş Yapan Tesla, Ülkemiz İçin Yeni İş İlanlarını Duyurdu!

Türkiye’ye Giriş Yapan Tesla, Ülkemiz İçin Yeni İş İlanlarını Duyurdu!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
103 0

Kısa bir süre önce ülkemize giriş yapan, dünyada otomotiv sektöründe adını duyurmuş olan Tesla, Türkiye için iş ilanlarını web sitesinden duyurarak başvuruları açtı.

Ülkemizde faaliyete geçmeye karar veren şirket, son dönemde yaygınlaşan elektrikli otomobiller ve sunduğu teknoloji sayesinde sevilen ve satış rekorları kıran bir marka. Tesla geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye giriş yaptığını duyurarak üst düzey yöneticileri belirlenip ilk iş ilanları yayınlanmıştı. Ve tekrar yeni bir ilan ile Tesla, Türkiye’den yeni çalışanlar arasına katacak.  

Elektrikli otomotiv sektörünün önemli ismi Tesla, Türkiye için yeni iş ilanı yayınladı!

Şirket, kendi internet sitesinden yayınladığı ilan ile iş imkanı sunarak tam tamına 3 yeni açık pozisyon duyurusu yaptı. Satış danışmanı ve Operasyon Koordinatörü olmak üzere ikisi yeni ilanı bizlere duyurdu. Satış danışmanı olarak mağazada müşterilere aracın tanıtımını yapacak ve satıştan sorumlu olacak bir şekilde bu pozisyonda Tesla, yeni iş arkadaşları aramakta. Operasyon Koordinatörü ise şirketin Türkiye’deki satış operasyonları yönetecek. Bir diğer Mağaza Müdürü ilanı ise hala yayında bulunuyor. Ve ne yazık ki geçtiğimiz günlerde yayınlanan Proje Yöneticisi iş ilanı ise yayından kaldırılmış durumda.

 2022 yılında ilk otomobil satışını gerçekleştirmek isteyen şirket, 2021 yılının Kasım ayından beri aktif olarak çalışmalarını sürdürmekte. Hızlı bir şekilde yol alan Tesla, ülkemizde 4 farklı modelini satışa sunacak. Bu modeller Model S, Model X, Model 3 ve Model Y olacak.

Geçtiğimiz aylarda üretime başlayan Gigafactory Berlin fabrikasının faaliyete geçmesi ve şirketin Türkiye’ye gelmesini kolaylaştırmasıyla Tesla, ülkemizde şarj istasyonlarıyla da ilgili çalışmalarını sürdürmekte. 10 adet Supercharger şarj istasyonu kuracak olan şirket, araçları şarj etmeyi büyük bir oranda kolaylaştırmayı hedeflemekte.

What’s your Reaction?
17
3
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir