Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitch, Hazırlıklara Başladı! Binlerce Hesabı Yasaklayacak

Twitch, Hazırlıklara Başladı! Binlerce Hesabı Yasaklayacak

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
57 0

En büyük sosyal platformlar arasında olan ve video oyunları, spor, elektronik gibi yayınların yapıldığı Twitch, artık yayınladığı politika ile kendi platformunu daha iyi bir hale getirmeyi hedefliyor.

Politikalarını güncellemeye hazırlanan şirket, yeni çıkaracağı politikalarla birlikte binlerce hesap platformdan banlanacak.

Şirket, kullanıcı adlarına yönelik önemli değişiklikler yapacak!

Amazon’a ait olan bir blogta Twitch’in politikalarında güncellemeye gideceği hakkında bir yazı yayınlandı. Bu yeni güncelleme ile birlikte  uyuşturucu ve cinsel içeriklere göndermede bulunan kullanıcı adlarının canlı yayın platformu üzerinden yasaklanması beklendiği yayınlanan yazıda değinildi. Twitch, böylelikle kullanıcı adlarının platformda çok önemli bir yere sahip olduğunun vurgusunu yapmakta.

1 Mart itibariyle yeni politikasını devreye sokmayı planlayan şirket,yaptığı paylaşımlarda kullanıcı adlarının insanların kendini ifade ettikleri diğer yerlerden daha evrensel ve daha yüksek standartta tutulması gerektiğini söylüyor.

Bu uygulamasıyla yürürlüğe girerek, cinsel içeriklere ve uyuşturuculara atıfta bulunan kullanıcı adlarının rapor edilmesi halinde platformda yasaklanacak. Bunun yanı sıra  nefret, hakaret dolu ve şiddet içeren davranışları temsil eden isimler de platformda askıya alınacak. Bu sayede platformda daha iyi ortam oluşturulması amaçlanıyor.

Platform, kullanıcılara politika yürürlüğe girene kadar süre tanıyacak. Bu süre zarfında yasaklanacak sınıfta yer alan kullanıcı adları rahatlıkla değiştirilebilecek. Bu değişimin ardından bir önceki kullanıcı adı dikkate alınmayacak ve o hesaplara bir işlem uygulanmayacak.

What’s your Reaction?
10
6
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir