Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. VLC Media Player Apple Vision Pro’ya geliyor

VLC Media Player Apple Vision Pro’ya geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
95 0
vlc-vision-pro

Teknoloji bülteni Lowpass’a göre VideoLAN, popüler açık kaynaklı VLC medya oynatıcısını Apple Vision Pro’ya getirmek için çalışıyor. İşte detaylar.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş şu anda Apple’ın uzamsal bilgisayar başlığı için bir sürüm geliştirdiğini söyledi. VideoLAN başkanı Jean-Baptiste Kempf, Lowpass yazarı Janko Roettgers’e “Vision Pro üzerinde çalışan bir VLC sürümümüz zaten var” dedi.

Kempf, “uygulamanın henüz piyasaya sürülmemiş olmasının nedenlerinden biri, potansiyel kullanıcı tabanının hala daha küçük olması. Henüz herhangi bir kullanım alanı olduğundan emin değilim,” diye ekledi.

vlc

İlginizi çekebilir; Windows 10 21H2 desteği bitiyor!

Kuruluşa göre VLC kısa süre önce masaüstü ve mobil platformlarda beş milyar indirmeyi aştı. Platformlar arası medya oynatıcısı ve çerçevesi 23 yıl önce bir öğrenci projesi olarak başlatıldı ve çoklu codec desteği ve multimedya dosyalarının yanı sıra DVD’ler, Ses CD’leri, VCD’ler ve çeşitli akış protokollerini oynatma yeteneği sayesinde milyonlarca yeni kullanıcının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bu arada VLC 4.0 üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. Kempf’e göre, uygulamanın çekirdeğinin tamamen yeniden yazılmasıyla geliştirme beklenenden daha uzun sürdü. Son gece sürümlerinde içeriğe odaklanıldı ve varsayılan oynatıcı penceresi kullanıcının kitaplığının bir görüntüsüyle değiştirildi. Ancak Kempf, uygulamanın resmi sürümünden önce bazı değişikliklerin geri alınabileceğini söyledi.

Kempf, VLC’nin gelecekte FAST kanallarına ve diğer reklam destekli çevrimiçi medyaya erişim bile ekleyebileceğini ve potansiyel olarak kullanıcıların hemen bir şeyler izlemeye başlamasına izin verebileceğini söyledi.

VLC 3.0.20, VideoLAN web sitesinden Mac, Windows, Linux, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebilir. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir