Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, Çoklu Mesaj İletme Özelliğine Kısıtlama Getiriyor!

WhatsApp, Çoklu Mesaj İletme Özelliğine Kısıtlama Getiriyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
83 0

Herkesin rahatlıkla sevenlerine mesaj yoluyla ulaşabildiği Whatsapp uygulaması çoklu mesaj sisteminin detaylarını genişletmeye hazırlanıyor.

2 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan, her gün 100 milyardan fazla mesaj gönderilen uygulama 2019’da bizlerin karşısına yeni bir özellik olarak çıkardığı çoklu mesaj özelliğine kıstlama getirmeye hazırlanan şirket, spekülatif haber fazlalığından dolayı bu uygulamayı hayata geçirecek. haberlerin yayılması, hem kullanıcıların aktif olmasından hem de uygulamanın özelliğinden dolayı çok çabuk oluyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen şirket, çoklu mesaj iletme özelliğinin kullanımına sınır getiriyor. Peki bu sınırlama nasıl olacak?

WhatsApp, çoklu mesaj iletme kısıtlamasının detaylarını genişletiyor!

Yanlış bilgi yayılımını engellemek amacıyla Whatsapp, 2019 yılında çoklu mesaj özelliğini beş kişi ile sınırlandırmıştı. Daha sonra bu uygulama beş kişiden bir’e indi. Şimdi ise gerek savaş nedeniyle gerekse bilgi yanlışını önlemek adına mesajların tek bir grup sohbeti ile iletilmesini kısıtlıyor.

WhatsApp Android için Beta 2.2.2.7.2 sürümünde, bir mesajı birden fazla grup sohbetine iletmeye çalıştıklarında “Yönetilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir.” uyarısı görüldü. Bu fonksiyonun kullanıma sunulması, spekülatif haberlerin önüne geçerken toplu olarak yapılan duyuruları engelleyecek.

What’s your Reaction?
18
10
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir