Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp için beklenen özellik sonunda geliyor

WhatsApp için beklenen özellik sonunda geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
66 0
whatsapp

WhatsApp, uygulamada video izleme deneyimini geliştirmek için videolar için resim içinde resim modu üzerinde çalışıyor. WABetaInfo’nun haberine göre, geliştirilmekte olan özelliği iOS’un beta sürümünde keşfedildi. İşte özellik hakkında tüm bilinenler.

WABetaInfo‘nun haberine göre, WhatsApp’taki resim içinde resim modunun, uygulamanın bölümleri arasında gezinirken küçük bir açılır pencerede video izlemenize izin verecek. Ayrıca WhatsApp’ta görüntülü aramalar sırasında mesaj göndermek, diğer kullanıcılara yanıt vermek ya da uygulamada gezinmek için kullanabileceğiniz resim içinde resim modu bulunuyor.

Resim içinde resim modu, oynatıcı penceresini yeniden boyutlandırmak için sıkıştırıp sürükleyebileceğiniz rakip mesajlaşma platformu Telegram’da da mevcut. Cihazınızı kullanırken video izlemeye devam edebileceğiniz YouTube ve Netflix gibi populer içerik platformlarında da çokça kulllanılıyor.

WABetaInfo, mevcut geliştirme sürümünde şimdilik yalnızca uygulama içindeki videolar için resim içinde resim modunu kullanabileceğinizi belirtti.

Yeni özellikler peş peşe gelmeye devam ediyor

WhatsApp ayrıca kişilere hızlı bir şekilde erişmek için bir Sık Kullanılanlar özelliği üzerinde çalışıyor. Şu anda test kullanıcılarına sunulan özellik, önemli kişileri Sık Kullanılanlar olarak işaretlemenize ve tercihinize göre yeniden düzenlemenizi sağlıyor.

İlginizi çekebilir; Tayvan depremi TSMC’yi vurdu! Çip fiyatları artabilir

WhatsApp ek olarak, DMA düzenlemelerine uymak için anlık mesajlaşma uygulamasına medya için varsayılan yükleme kalitesini ayarlama ve üçüncü taraf sohbetleri için destek seçenekleri de ekleyecek. Kısa süre önce ortaya çıkan bir video, gelecekteki bir güncellemenin parçası olarak yayınlandığında özelliğin ilk katılım sürecinin nasıl işleyebileceğine dair ipuçları veriyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir