Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, Kendiliğinden Yok Olan Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor!

WhatsApp, Kendiliğinden Yok Olan Sesli Mesaj Özelliğini Test Ediyor!

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
70 0
sesli

WhatsApp, dijital iletişimin geleceğini şekillendirmeye devam ediyor! Popüler mesajlaşma platformu, kullanıcı deneyimini bir adım daha ileri taşıyarak, iOS ve Android kullanıcıları için beta uygulamasında kendiliğinden yok olan sesli mesaj özelliğini test etmeye başladı. Bu yenilikçi özellik, alıcının mesajı bir kez dinlemesinin ardından otomatik olarak kaybolan sesli mesajların gönderilmesine olanak tanıyor.

Kendiliğinden yok olan sesli mesaj özelliği, WhatsApp Beta versiyonunu kullanan bazı şanslı kullanıcılara şimdiden sunulmuş durumda. Bu, özellikle kullanıcıların kaydedilmesini veya başkaları tarafından paylaşılmasını istemedikleri hassas bilgileri içeren mesajları paylaşmaları için ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor.

Bu özellik, kullanıcılara daha önce sunulan ve fotoğraf ile videolar için kullanılabilen “Bir Kez Görüntüle” fonksiyonuna oldukça benziyor. Kullanıcılar, bir sesli mesaj gönderirken sadece ‘1’ düğmesine tıklayarak bu yeni özelliği aktive edebilecekler ve mesaj, alıcı tarafından dinlendikten sonra sohbetten kaybolacak.

whatsapp

WhatsApp’ın, kullanıcılara daha güvenli ,bir deneyim sunmaya yönelik atılımları bununla da sınırlı değil. Platform ayrıca, Android kullanıcıları için PassKey tabanlı bir giriş sistemi üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu, kullanıcılara geleneksel parolalar veya iki faktörlü SMS doğrulamasına ihtiyaç duymadan, hesaplarına daha güvenli bir şekilde giriş yapma imkanı tanıyacak.

Özelliklerin ne zaman genel kullanıma sunulacağı henüz netleşmiş değil, ancak WhatsApp’ın bu yeni özellikleri, platformu daha güvenli ve kullanıcı dostu hale getirme konusundaki kararlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, kendilerini daha güvende hissetmek ve özel bilgilerini korumak adına bu tür yenilikleri dört gözle bekliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir