Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Yeni Bir Özellik Getiriyor!

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Yeni Bir Özellik Getiriyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
84 0

Hayatımız her anında bulunan WhatsApp yeni bir özelliği ile masaüstü uygulamasına gelecek. Mesajlara emoji ile tepki verdiğimiz özelliğini masaüstünde test etmeye başlayan WhatsApp, mesajlara emojiyle tepki verme özelliğini masaüstü yani Windows ve Mac uygulamalarına getirmeye hazırlanıyor. 

Uzun bir süre Android ve iOS üzerinde test edilen bu özellik birbiriyle mesajlaşan kişiler gönderdikleri mesaja sadece emoji ile tepki vermelerine imkan sağlıyor. 

Diğer sosyal medya platformlarında (Facebook Messenger, iMessage) karşımıza çıkan özellik kullanıcıya yönelik olup, bazı durumlarda mesajlarda kendimizi ifade edemediğimiz zaman emoji tepkisiyle kullanıcıların  duygularını daha iyi ifade etmesini amaçlıyor. Bu konuda devreye giren “emojiyle tepki verme” sayesinde kişiler kendilerini daha rahat bir şekilde ifade edebilecekler.

Emojiyle tepki verme uygulaması WhatsApp masaüstünde farklı olacak!

Hala test sürecinde olan emojilerle tepki verme özelliği, WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamasında mesajlara basılı tutularak kullanılabiliyor. Ancak masaüstü uygulamasında ise mesajın yanında bir tepki düğmesi yer alıyor ve bu düğme, fare imleciyle mesajın üstüne geldiğinizde gözüküyor.

Tepki butonuna tıkladığınız zaman küçük pencereden 6 farklı emoji yan yana dizilmiş şekilde karşınıza çıkıyor. Buradan beğeni, kalp, kahkaha, şaşırma, ağlayan yüz gibi birini seçerek mesaja tepki verebiliyorsunuz. Gönderilen emoji tepkisi masaüstünden görülebiliyor. Fakat 1 mesaja birden fazla tepki verme şansımız bulunmuyor. 

WABetaInfo, WhatsApp’ın bu yeni özelliğini geliştirdiğini belirtti. İlerleyen günlerde WhatsApp masaüstü uygulamasını betada kullanan herkese geleceği de ifade edildi. Ancak somut bir tarih henüz bilinmiyor.

What’s your Reaction?
4
2
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir