Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Tek Cihazda İki Hesap Kullanma Özelliğini Yayınladı

WhatsApp Tek Cihazda İki Hesap Kullanma Özelliğini Yayınladı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
75 0
whatsapp

Meta, mobil uygulama aracılığıyla iki WhatsApp hesabı arasında geçiş yapmayı mümkün kılacak bir özelliği bugünden itibaren birkaç hafta içinde kullanıma sunuyor. Sosyal medya platformu bunu bir blog yazısında açıkladı.

WhatsApp blog yazısında, bu özellik sayesinde iki hesabı arasında bir menü aracılığıyla geçiş yapmanın mümkün olacağını belirtiyor. Örneğin, kullanıcılar artık iş ve özel hesapları arasında geçiş yapmak için oturum açıp kapatmak ya da iki telefon kullanmak zorunda kalmayacak. Her iki hesap için de gizlilik ve bildirim ayarları ayrı ayrı seçilebiliyor. Örneğin, özel hesap için bildirim almak ancak iş hesabı için bildirim almamak mümkün.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Kullanışlı Olacak Özellik Üzerinde Çalışıyor

Bu özelliği kullanmak için kullanıcıların ikinci bir telefon numarasına ve SIM karta ya da Multisim veya e-sims desteği olan bir telefona ihtiyacı vardır. Uygulama ayarlarında, hesap adı ve QR kodunun yanında bir ok bulunmalıdır. Kullanıcılar buna tıklarsa, bir hesap ekleyebilirler. Eklendikten sonra, aynı ok kullanıcıların hesap değiştirmesine izin verecektir. Blog yazısına göre, özelliğin perşembe günü hemen kullanıma sunulması gerekiyor, ancak The Verge, bir Meta sözcüsüne dayanarak, özelliğin “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacağını yazıyor. Çoklu hesap özelliği daha önce Business beta uygulamasında keşfedilmişti.

Daha fazla gizlilik

WhatsApp, yalnızca bir kez dinlenebilen sesli mesaj özelliği üzerinde çalışıyor. WABetaInfo’nun haberine göre, tek görünümlü görüntü gönderme ile aynı şekilde çalışan özellik, Android ve iOS için test edilebiliyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir