Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Kullanışlı Olacak Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Kullanışlı Olacak Özellik Üzerinde Çalışıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
64 0
whatsapp

WhatsApp, yalnızca bir kez dinlenebilen sesli mesaj özelliği üzerinde çalışıyor. WABetaInfo’nun haberine göre, tek görünümlü görüntü gönderme ile aynı şekilde çalışan özellik, Android ve iOS için test edilebiliyor. İşte detaylar.

İlk olarak Mart ayında yayınlanan bir güncellemede WhatsApp Beta kodlarında görülen bu araç, tek oynatımlı sesli notlar kaydetmenize olanak tanıyarak güvenliği artırıyor. Aşağıda site tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, mesaj kaydedilirken özelliği tanımlayan yeni bir simge beliriyor.

whatsapp-sesli

Kullanıcı simgeye dokunursa, sesli mesaj seçilen kişiye tek oynatma modunda gönderilecek. Bu, alıcının mesajı yalnızca bir kez dinleyebileceği ve dinledikten sonra bu içeriği kaydetme, iletme, dışa aktarma veya raporlama seçeneklerine sahip olmayacak.

İlginizi çekebilir; Windows 11 Kullanıcı Sayısı Belli Oldu!

Bir diğer önemli ayrıntı ise, WhatsApp’ta tek oynatımlık sesli mesajı gönderdikten sonra, gönderenin artık söylememesi gereken bir şey söyleyip söylemediğini veya yanlış bilgi verip vermediğini kontrol etmek için mesajı dinleyemeyecek olmasıdır. Bu nedenle bu özelliği kullanırken daha dikkatli olmanız gerekecek. Bu özellikle birlikte kullanıcılar tam kapsamlı gizliliğe sahip olacak.

Yayında belirtildiği üzere, bu yeni özellik platform üzerinden paylaşılan gizli ve hassas içerikler için ekstra bir gizlilik katmanı sağlayacak.

Şu anda yalnızca bir kez dinlenebilen sesli notlar Android için WhatsApp beta 2.23.22.4 ve iOS için WhatsApp beta 23.21.1.73 sürümlerinde mevcut. Özellik henüz tüm kullanıcılar için mesajlaşma programının kararlı sürümünde yayınlanmadı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: WABetaInfo

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir