Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 10 için yeni dönem! Destek devam edecek mi?

Windows 10 için yeni dönem! Destek devam edecek mi?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
35 0
windows-10

Microsoft, kullanıcıların yeni özellik ve iyileştirmelerden faydalanmaya devam etmesi için Windows 10 Insider Beta Kanalı’nı yeniden açtığını duyurdu. İşte detaylar.

Bu karar ile, Microsoft Windows 10 kullanıcılarının bilgisayarlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Kullanıcılar, küresel olarak yayınlanmadan önce yeni özellik ve güncellemeleri test edebilecek.

windows-10
windows10

Ancak Microsoft, Windows 10 desteğinin 14 Ekim 2025 tarihinde sona ereceğini ve bu tarihin Beta Kanalı’na kaydolanlara da uygulanacağını vurguladı. İşletim sistemi de otomatik olarak Windows 11’e güncellenmeyecek. Güncelleme sadece minimum gereksinimleri karşılayan makineler için sunulacak.

İlginizi çekebilir; Windows 11 atağa geçti! İşte en çok kullanılan işletim sistemleri

Microsoft, yeni özellikleri çoğunlukla Windows 11 için yayınlamayı hedefliyor. Ancak birçok özellik, Copilot gibi, Windows 10’a da geldi. Şirket, destek bitiminden sonra bile Windows 10’a yeni işlevler eklemeye devam edecek gibi görünüyor.

Microsoft, Windows 10 müşteri kitlesini genişletmeye hevesli. Çünkü Windows 10, şu anda %68’den fazla pazar payına sahip. Windows 11 ise bu toplamın %28’inden daha azına sahip.

Windows 10 Güncellemeleri Ücretli Olacak

Windows 10 desteği sona erdiğinde, işletim sistemini güvende tutmak isteyen kurumsal müşteriler güvenlik güncellemeleri için ödeme yapmak zorunda kalacak. Microsoft, ilk yıl için 61 dolar, ikinci yıl 122 dolar, üçüncü yıl ise 244 dolar talep edecek. Son kullanıcı fiyatları ise henüz açıklanmadı. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: Blog Windows The Verge Stat Counter

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir