Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 80Gbps USB4 Gen 4 desteğine Kavuşuyor

Windows 11 80Gbps USB4 Gen 4 desteğine Kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
43 0
Windows-11

Microsoft, Windows 11 için yeni bir Insider Önizlemesi yayınladı. Yeni sürüm ile birlikte Popüler işletim sistemi USB 4 Sürüm 2.0 desteğine sahip olmuş oldu. USB standardı 2022 yılında duyurulmuştu ve 80Gbit/s simetrik bant genişliğini destekliyor.

Yazılım devi ayrıca bu yapı aracılığıyla Copilot yazılımında da bir değişiklik yaptı. AI aracı artık geniş ekran monitöre sahip bilgisayarlarda otomatik olarak açılacak. Microsoft, bunun ayarlar menüsü aracılığıyla tekrar ayarlanabileceğini belirtiyor.

İlginizi çekebilir; Poco X6 ve X6 Pro Tanıtıldı; İşte Özellikleri

Microsoft Edge ya da Windows 11 paylaşım menüsünü kullanan herhangi bir tarayıcıyla web’de gezinen kullanıcılar artık WhatsApp, Gmail, X, Facebook ve LinkedIn üzerinden URL paylaşmak için bu paylaşım menüsünü kullanabilecekler. Windows 11 yapı 23615 ayrıca bazı hata düzeltmeleri de içeriyor.

USB 4 Sürüm 2.0, 2022 yılının sonlarında USB Uygulayıcıları Forumu tarafından duyuruldu. USB 4 V2.0 ile 20Gbit/s bant genişliği zorunludur; üreticiler 80Gbit/s’ye kadar daha büyük simetrik bant genişliklerini desteklemeyi seçebilirler. Standart aracılığıyla 120Gbit/s’lik asimetrik bant genişliği de mümkündür.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir