Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Windows 11 Kullanıcılarının Değiştirmesi Gereken 8 Ayar

Windows 11 Kullanıcılarının Değiştirmesi Gereken 8 Ayar

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
82 0

5 Ekim de kullanıcılarıyla buluşan yeni işletim sistemi Windows 11, kullanımı kolaylaştırmak için değiştirilmesi gereken birkaç özelliği var. Şimdi o özellikleri adım adım söyleyeceğiz.

 1. Bildirimleri Tamamen Kapatma
 2. Windows 11 İçin Reklamları Tamamen Kapatma
 3. İşletim Sisteminin Güç Modunu Değiştirme
 4. Microsoft Mağazası İçin Otomatik Oynatmayı Kapatma
 5. Windows 11 Varsayılan Tarayıcınızı Değiştirme
 6. Başlat Menüsüne Klasörler Sekmesini Ekleme
 7. Başlat Menüsünde Önerilenler Sekmesini Kaldırma
 8. Yerel Hesaba Geçiş Yapma

1. Bildirimleri Tamamen Kapatma

 Ayarlar kısmından dilediğiniz zaman değişebileceğiniz bildirimlerinizi başlat tuşuna bastıktan sonra ayarlar uygulamasını açın. Ardından sistem durumu bildirimlerine gidip oradan dilediğiniz bildirimlerinizi açıp kapayabilirsiniz.

2. Windows 11 İçin Reklamları Tamamen Kapatma

 Microsoft, Microsoft Mağaza tercihleri ve Windows 11 kullanımına göre kullanıcılarına reklamlar gösterebilmek için otomatik olarak izin alıyor. Fakat siz bilgilerinizin paylaşılmasını ve reklam görmek istemiyorsanız Gizlilik ve güvenlik > Genel sekmesinden (lets apps show me personalized ads by using my advertising ID, Web sitelerinin dil listeleme erişerek yerel olarak uygun içerik göstermesine izin ver, Let Windows improve Start and search results by tracking app launches, Ayarlar uygulamasında önerilen içerikleri bana göster.) dört seçeneği kapatarak reklamları tamamen kaldırabilirsiniz.

3. İşletim Sisteminin Güç Modunu Değiştirme

 Bizlere bir şey en iyi performans sunuyor ise fazla güç tüketimi yapıyor demektir. Birçoğumuz gelişen yeni teknolojide bu sorunla karşı karşıyayız. Windows 11 de bu durumu değiştirmek mümkün. Nasıl mı? Ayarlar kısmından Sistem > Güç menüsüne gidip ve dilediğiniz modu seçerek en iyi güç verimliliği elde edebilirsiniz.

4. Microsoft Mağazası İçin Otomatik Oynatmayı Kapatma

 Otomatik video başlatmayı kapama ve internet kotanızı kontrol edebilmek için sağ üstten profilinize tıklayarak uygulama ayarlarından kolaylıkla yapabilirsiniz.

5. Windows 11 Varsayılan Tarayıcınızı Değiştirme

 Herhangi bir Edge tarayıcısını kullanmak istemeyen kullanıcılarına kolaylık sağlayan Microsoft; Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar kısmından sevdiğiniz tarayıcının adını aratarak, uygulamaya tıklayıp gelen sayfadaki tüm sekmeleri kendi tarayıcınızla değiştirebilirsiniz.

6.Başlat Menüsüne Klasörler Sekmesini Ekleme

 Başlat menüsünde sık kullanılan klasörlerinizin olmasını ve daha kolay erişimini istiyorsanız bu ayar tam size göre!

Kişiselleştirme >Başlat > Klasörler sekmesine giderek; başlat menüsünde bulunmasını istediğiniz klasörleri açmak yeterli olacaktır.

7. Başlat Menüsünde Önerilenler Sekmesini Kaldırma

 Başlat menüsünün kalabalık olmasını istemeyip, sade bir şekilde kullanılması adına; önerilen ve son kullanılan uygulamaların görünmemsi için de bir ayar mevcut. Kişiselleştirme > Başlat sekmesine giderek ilgili seçenekleri kapatabilirsiniz.

8. Yerel Hesaba Geçiş Yapma

 Bu ayarı yapma süreci tıpkı Windows 10’a benzer. Çevrimiçi bir Windows hesabı yerine kendi hesabınızı kullanmayı seviyorsanız; çevrimiçi hesaptan kendi hesabınıza kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

Hesaplar > Bilgileriniz kısmından yerel hesabınıza geçmek mümkün.

What’s your Reaction?
13
5
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir