Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Retro Tasarımlı Akıllı Saat: Amazfit Neo

Retro Tasarımlı Akıllı Saat: Amazfit Neo

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
107 0

Giyilebilir teknoloji alanında popüler ürünlerinden birisi olan akıllı saatler gün geçtikçe farklı özellikleri ve tasarımları ile bizleri şaşırtıyor. Huami ise bu alana yepyeni bir boyut getirerek retro tasarımlı Amazfit Neo akıllı saati çıkardı. Tasarımıyla dikkatleri çeken Amazfit akıllı saati ile Huami kullanıcılarına neler sunuyor?

Casio isimli saat markasını elbette herkes biliyordur. Casio’nun ikonikleşmiş siyah beyaz, kare ekranlı dijital saatlerinden esinlenerek Huami; 1.2 inç’lik ekranı ile retro tasarımlı akıllı saat tasarlamış.Siyah, turuncu ve yeşil renk seçenekleri,  bizleri eskiye götüren tasarımının yanında en belirgin özelliği;  pil ömrü.160 mAh kapasitede pile sahip olan,2,5 saat şarj etme süreri ve tek şarj ile 28 güne kadar dayanabilen Amazfit Neo; kullanıcılarını bu yönden sevindiriyor

Amazfit Neo akıllı saat hem Android hem de iOS ile birlikte çalışabilen Zepp uygulaması sayesinde; adım sayma, bildirim ve arama gösterme, kalp ritim hızını ölçme, hava durumu, spor ve uyku takibi gibi özelliklerin kontrolünü sağlamak mümkün. Tasarımı ile pek özelliği yokmuş gibi görünsede 50 metreye kadar suya dayanabiliyor. Neo’nun ekranı ne yazıkki dokunmatik değil monokrom. Üzerinde bulunan dört adet tuş ile işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Saatin mobil uygulamasından ayarlama yaparsanız,fazla oturma uyarısı vererek hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Bu akıllı saatin piyasa değerine gelecek olursak; fiyat performans ürünü olan Amazfit Neo,300 TL civarında bir fiyata sahip. İlerleyen zamanlarda fiyatının düşmesi de bekleniyor.

What’s your Reaction?
14
3
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir