Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. X (Twitter) içerik oluşturucularına 20 milyon dolar ödeme yaptı

X (Twitter) içerik oluşturucularına 20 milyon dolar ödeme yaptı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
93 0
X

X (eski adıyla Twitter) doğrulanmış kullanıcılara yönelik, reklam gösterimlerinden elde edilen gelir sayesinde Temmuz ayından itibaren içerik üreticilerine ödeme yapmaya başlamıştı. Şirketin şimdiye kadar bünyesindeki içerik oluşturuculara yaklaşık 20 milyon dolar ödeme yaptığı açıklandı. İşte detaylar

X CEO’su Linda Yaccarino’nun paylaşımına göre şirket, içerik oluşturucularını desteklemek adına şimdiye kadar yaklaşık 20 milyon dolar ödeme yaptı.

X (Twitter) reklam geliri paylaşım programına katılım artıyor

X’in içerik üreticilerine yönelik yaptığı bu ödemeden yararlanabilmek için kullanıcıların
X Premium planına (eski adıyla Twitter Blue) abone olması, 500’den fazla takipçi ile son üç ay içerisinde 5 milyondan fazla tweet gösterimi kazanmış olması gerekir.

X‘in Yönetim Kurulu Başkanı Elon Musk, Temmuz ayı ile Şubat ayı arasındaki gönderiler için reklam geliri paylaşım programı kapsamında yaklaşık 5 milyon dolar ödeme yapıldığını aktardı. Devamında yapılan 20 milyon dolar değerindeki bu ödeme ise, kullanıcıların reklam gelirlerinden pay alma fikrine sıcak baktığı ve X platformunun, reklamlarının daha fazla gösterim elde ettiği şeklinde yorumlanabilir.

Twitter

Twitter üzerinden diğer sosyal medya platformlarına kıyasla para kazanılması daha zor olduğundan dolayı üreticiler çoğunlukla YouTube, Instagram gibi diğer mecralara yöneliyordu. X’in reklam gelirlerini daha fazla kullanıcıya paylaştırması halinde, bu durumu tersine çevirebilir. Artık X Premium’a abone olarak ve gerekli şartları yerine getirerek platform üzerinden para kazanmak mümkün. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir