Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Xbox Series X ve S satışları hızla düşüyor!

Xbox Series X ve S satışları hızla düşüyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
71 0
xbox series

Microsoft’un son üç aylık kazanç raporu, bir önceki yıla kıyasla büyük artış gösteriyor. Ancak, oyun sektöründe Activision Blizzard’ın satın alınması dışında işler şirketin pek istediği gibi gitmedi. Öyle ki Xbox Series X ve S oyun konsolu satışlarında, büyük bir gerileme söz konusu. İşte detaylar

Xbox gelirleri dağıttı, Activision toparladı

Microsoft’un oyun geliri, bir önceki yıla göre yüzde 51 arttı. Ancak bu başarıda, en büyük rolü oynayan şüphesiz Activision Blizzard oyun geliştiricisi oldu. Microsoft’un satın aldığı Activision Blizzard, 5.45 milyar dolarlık kârdan en büyük payı alıyor. Xbox Series X ve S gelirleri yüzde 31’lik bir düşüş izledi. Microsoft, geçen yıl ise Xbox donanım gelirinde yüzde 30’luk bir düşüş açıklamıştı. Microsoft CFO’su Amy Hood, Xbox donanım gelirlerinin ayrıca önümüzdeki çeyrekte düşmeye devam edeceğini bildirdi.

Activision Blizzard

Microsoft’un bugüne kadar yaklaşık 21-25 milyon Xbox Series X/S konsolu sattığı tahmin ediliyor, bu da PlayStation 5’in tahmini 50 milyon adetinin yaklaşık yarısını oluşturuyor. Bu durum, oyun konsolu sektöründe Sony’nin üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

Activision Blizzard, 3. çeyrekte 1.97 milyar dolar gelir kaydetti. Microsoft’un bu noktada, satın alma kararından büyük bir memnuniyet duyduğu aşikar. Aynı zamanda şirket, Azure bulut bilişim gelirinin bir önceki çeyrekte, yüzde 3’ten yüzde 7’lik bir artış sergilemesiyle yapay zeka hizmetlerinin de meyvesini alıyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir