Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Mass Effect Oyunu Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek

Yeni Mass Effect Oyunu Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
65 0

The Game Awards 2020 etkinliğinde gösterime sunduğu fragman ile Mass Effect oyununun geleceği duyurulmuştu. Oyun dünyasının en bilinen oyun serisinden olan Mass Effect, duyurusu üzerinden uzun bir süre sonra BioWare oyun ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

BioWare yapımcısı Brenon Holmes, teknik müdür yardımcısı pozisyonu için yayımladığı iş ilanı ile ilgili bir tweet attı. Ve başvuru yapacak kişilerin Unreal Engine 4 ve Unreal Engine 5 deneyimine sahip olmaları gerektiğini belirtti. Sanırım sıradaki Mass Effect oyununun Unreal Engine 5 ile geliştirileceğini tahmin etmek zor olmaz. Bu konu hakkında oyun dünyasındaki birçok haberi sızdıran Jeff Grubb da Mass Effect’in Unreal Engine 5 ile geliştirildiğini söyledi. Daha öncesinden Bioware, Mass Effect: Andromeda için Frostbite ile çalışmanın zor olduğunu bizlere bildirmişti. Bu nedenle BioWare’in yeni Mass Effect oyunu için açıkçası Unreal Engine 5’i tercih ettiğini öğrenmek büyük bir sürpriz değil.

Mass Effect serisinin ilk üç oyunu Unreal Engine 3 ile geliştirilmişti fakat seriye yeni dahil olacak oyun Unreal Engine 5 geliştirilecek. Oyun dünyasında en sağlam aksiyon-RYO yapımları olarak karşımıza çıkan Mass Effect oyunları, beşinci oyunun yapım aşamasında olduğunu geçtiğimiz yıl organize edilen Game Awards töreninde duyurulmuştu. Serinin bir sonraki oyunu ise henüz geliştirilme aşamasında bulunuyor.

Heyecanla beklenilen yeni Mass Effect oyunu hakkında henüz çıkış tarihine dair bir detay bulunmuyor. Umuyoruz ki heyecanla beklenilen ve Unreal Engine 5 ile geliştirilecek olan bu oyun beklentileri karşılayacak tarzda olur.

What’s your Reaction?
6
10
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir