Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Thunderbolt 4 Desteğiyle: Yeni Nesil Taşınabilir Samsung T9 SSD Sızdırıldı

Thunderbolt 4 Desteğiyle: Yeni Nesil Taşınabilir Samsung T9 SSD Sızdırıldı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
64 0
T9

Samsung’un Taşınabilir SSD modeli T7, yüksek hızı ve güvenilirliği sayesinde kullanıcıların tercih ettiği bir model olmuştu. Teknoloji devi Samsung, şimdi ise T7’nin selefi yeni taşınabilir T9 SSD için hazırlanıyor.

Samsung T7 SSD’ye göre iki kat daha hızlı!

Samsung’un yeni nesil taşınabilir SSD’si için birtakım resim ve özellikler yayınladı. Plastik gövdeye sahip T9; 1 TB, 2 TB ve 4 TB gibi farklı depolama seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak.

Sızdırılan özelliklere göre 2GB/s okuma-yazma hızına sahip olan SSD, önceki nesle göre iki kat daha fazla veri aktarım hızı sunuyor. Ayrıca Thunderbolt 4 bağlantıya geçiş yapıldığını görüyoruz. Taşınabilir Katı Hal Sürücü T7 Shield, IP56 Sertifikası ile korumayı garanti altına almıştı, yaklaşan yeni SSD’nin çeşitli renklerle gelmesini ve daha gelişmiş bir toz ve su geçirmezliğe sahip olmasını da bekleyebiliriz.

Samsung

Ayrıca gelen diğer bilgilere göre, MU-PG2T0B ürün numarası altında farklı depolama seçenekleri ile T9 modelleri, bazı ürün sayfalarına sahip. Henüz model hakkında derinlemesine ayrıntılar mevcut değil, ancak yeni SSD’ler premium ürünler adı altında piyasaya çıkabilir.

Samsung, taşınabilir T7 sürücüyü 2020 yılında piyasaya sürmüştü. USB 3.2 bağlantısı kullandığını göz önünde bulundurduğumuzda Thunderbolt desteği eklemek T9’a muhtemelen daha yüksek satış fiyatını haklı çıkarmak için kayda değer bir avantaj sağlayabilir. Peki, siz yeni taşınabilir T9 SSD hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir