Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Facebook Çoklu Profil Oluşturma Özelliği Getirdi!

Facebook Çoklu Profil Oluşturma Özelliği Getirdi!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
71 0
Facebook

Meta, Facebook için çoklu profil oluşturma özelliğini duyurdu. Kullanıcılar, artık Facebook’u farklı kullanım amaçlarına göre düzenlemek için birden fazla kişisel profil oluşturabilecekler. Dünya genelinde kullanıma sunulan bu özellik, profiller arasında kolay geçiş imkanı sunuyor.

Peki, Facebook çoklu profil özelliği nasıl çalışıyor?

Dört adede kadar ek kişisel profil desteği, farklı görünen isim ve @kullanıcıadı içerebilecek. Bu sayede kullanıcılar, oluşturmuş oldukları her bir profil için farklı arkadaşlar ekleyebilecek ve seçtikleri kişilerle veya topluluklarla bağlantı kurabilecekler. Böylece her profilin alakalı olduğu içerik ve paylaşılan ilgi alanları doğrultusunda farklı akışlara sahip olunabilecek. Ayrıca gizlilik ayarları bu ek kişisel profiller için de geçerli. Ana hesabınızdaki tüm özellikler diğer oluşturulan 4 ek hesaba da aktarılacak. Ancak ek profillerde Dating, Marketplace, Profesyonel Mod gibi bir dizi Facebook özelliği kullanılamayacak. Facebook mobil uygulama ve masaüstü web sitesi üzerinden oluştururabilen çoklu profillerin yakın zamanda Messenger’a da geleceği belirtildi.

Meta

Facebook hesabınız için çoklu profil oluşturma adımları

  • Hesap adınızın altında Başka bir profil oluştur’a tıklayın.
  • Yeni bir profil adı yazın. Daha sonra değiştirmek isterseniz eğer böyle bir imkanınız bulunuyor.
  • Sıradakine basın, daha sonra yeni arkadaşlar ekleyebilir ve yeni grupları takip edebilirsiniz.
  • Profil değiştirme simgesine dokunarak profiller arası geçiş yapabilirsiniz.

Birden fazla kişisel profil oluşturma özelliği, gündelik hayatınızın çeşitli bölümlerine yönelik kullanım kolaylığı sağlıyor. Kısa bir süre önce Facebook’un logosunda büyük bir değişikliğe(!) giden Meta, anlaşılan uygulama üzerinde bir dizi yenilik peşinde. Peki, siz çoklu profil oluşturma özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir