Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni PlayStation 5 Satışa Çıktı

Yeni PlayStation 5 Satışa Çıktı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
55 0

Konsol oyuncularının 7 yıldır beklediği PlayStation 5 hasreti son buldu. Yeni özellikleriyle beraber 4k 60fps oyunculuğu destekleyen PlayStation 5 sahip olduğu özelliklerle bilgisayar oyuncularını kıskandıracak gibi duruyor. Herkes PlayStation 5’ten daha küçük ve daha sade bir tasarım beklerken Playstation 5 oldukça büyük ve ilginç bir tasarımla karşımıza çıktı. Yeni DualSense’te kullanılan titreşim ve tuş hassasiyet ayarı ile PlayStation oyun kolunda bambaşka boyut yarattı. Oyuncuların büyük bir heyecanla beklediği bu konsol 19 Kasım da satışa sunulacak. Satış fiyatı ise 8300 TL olarak açıklandı.

PlayStation 4’ten tam 7 yıl sonra PlayStation 5 tanıtıldı. PlayStation 5 karışımıza 2 farklı sürümle çıkıyor.İlk olarak blu-ray sürücüsüne sahip model piyasaya sürülürken 2021 yılında ise karşımıza PlayStation 5 Digital versiyonu çıkacak.Bu iki ürünün arasında fiyat farklı bulunurken Digital versiyonda oyunlara sadece PlayStation store üzerinden sahip olunabilecek ve herhangi bir blu-ray sürücüsü olmadığı için kutulu oyunları bu PlayStation da çalıştıramayacaksınız. Yeni PlayStation 5 donanım gücü olarak PlayStation 4 Pro’dan tam 2,5 kat daha güçlü. AMD’nın RDNA 2 mimarisını kullanan PlayStation 5 16 GB ram ve özelleştirilmiş 8 çekirdekli işlemciye sahip.PlayStation 4’te oyunculardan gelen önerileri dikkate olan Sony PlayStation 5’te süper hızlı NVMe SSD kullanarak oyunlardaki bekleme süresini en kısa süreye düşürdü. . 8k çözünürlükte 120 Hz tazelemeye sahip olan PlayStation 5 aynı zamanda RTX teknolojisini de destekliyor ve 4k 60 fps oyun oynatabiliyor.

DualShock 4’ten sonra PlayStation 5’te bizi DualSense karşılıyor. DualSense birçok yeni teknolojiyi üzerinde barındırıyor. Özellikle titreşim konusunda büyük yenilikler barındıran DualSense DualShock 4’e göre bu konuda oldukça üstün durumda. PlayStation 5’e çıkacak olan oyunlarla beraber senkronize olarak çalışması beklenen titreşim özelliği oyundan oyuna değişiklik gösterebiliyor.

What’s your Reaction?
15
5
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir