Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yenilenen Microsoft Teams Uygulaması, Windows ve Mac için Kullanımda!

Yenilenen Microsoft Teams Uygulaması, Windows ve Mac için Kullanımda!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
65 0
Microsot Teams

Microsoft, Teams çevrimiçi toplantı uygulamasının yeni sürümünü yayınladı. Daha hızlı ve işlevsel haliyle baştan aşağı yenilenen Teams için Mart ayında bir ön izleme sunulmuştu. O zamandan bu yana eklenen yeni geliştirmeler ile artık Windows ve Mac kullanıcıları, Microsoft Teams’in yeni sürümünü kullanabilecek.

Yeni Microsoft Teams neler sunuyor?

Microsoft’un Edge WebView2 teknolojisine geçiş yapması ile birlikte, Teams’in yeni sürümü, artık yüzde 50 daha az bellek kullanımıyla iki kat daha hızlı. Bu bağlamda kullanıcılara, toplantılara iki kat daha hızlı bir şekilde katılmalı imkanı sunuluyor. Ayrıca uygulama artık yüzde 70 daha az disk alanı kaplıyor. Teams’in yeni sürümü; üçüncü taraf uygulamaları, özel iş kolu uygulamaları, ara odaları, 7×7 video, PSTN araması, çağrı kuyrukları, sohbetlerde ve kanallarda bağlamsal arama, bir kanal görüşmesini çapraz yayınlama gibi kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği tüm özellikleri barındırıyor. Teams, yenilenmiş arayüzü sayesinde daha basit kullanımıyla beraber daha fazla kişiselleştirme özelliğine sahip.

Microsoft

Microsoft’un Copilot üretken yapay zekasından gücünü alan yeni Teams, toplantıları özetlemek, eylem öğelerini okumak ve önemli noktalara ulaşmak için uzun konuşma metinlerini gözden geçirmekten kaçınmanızı sağlıyor. Mevcut Teams uygulamasının sol üst köşesindeki düğmeye tıklayarak yeni Teams uygulamasına geçiş yapabilirsiniz. Microsoft, Classic Teams uygulamasının önümüzdeki aylarda otomatik olarak yeni Teams sürümüne yükseltileceğini bildirdi. Peki, siz yeni Microsoft Teams uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir