Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Windows 12 ile Abonelik Tabanlı Modele Geçiyor

Microsoft, Windows 12 ile Abonelik Tabanlı Modele Geçiyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
76 0
Windows-12

Söylentilere göre Windows 12, sistemin önceki sürümlerinden geçiş yapan kullanıcılara ücretsiz yükseltme sunmayabilir. Microsoft, kullanıcıların işletim sisteminin gelecek nesline erişebilmeleri için ücretli bir abonelik talep edecek. İşte detaylar.

Bu olasılık geçtiğimiz Çarşamba günü (4) Deskmodder web sitesi tarafından öne sürüldü. Yayına göre, Windows’un bir sonraki sürümüne yükseltme için ücretli bir modelin benimsenmesini öneren kodlar Insider programının Kanarya kanalında bulundu. Test kullanıcıları Windows 11 23H2 sürümü ile karşılaştırdıklarında farkı fark ettiler.

Windows-12

Rapora göre, kod satırlarında “abonelik sürümü”, “abonelik türü” ve “abonelik durumu” gibi Microsoft’un planlarında bir değişikliğe işaret eden terimlerden bahsediliyor. Şu anda Windows 10’a sahip olanlar, önceki sürümlerde olduğu gibi Windows 11’e ücretsiz olarak yükseltme yapabiliyor.

Söylentiler doğrulanırsa, bilgisayarlarında Windows 11 yüklü olan kullanıcılar, cihazlarını Windows 12’ye yükseltmek istediklerinde Microsoft tarafından sunulan aboneliklerden birini seçerek ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Sistem Microsoft 365 planlarına (eski adıyla Office) benzer bir şekilde çalışacaktır.

Windows 12 ne zaman yayınlanacak?

Ücretsiz Windows güncellemesinin sona ereceğine dair söylentilere rağmen, yeni neslin varlığı henüz Microsoft tarafından resmileştirilmedi. Şirket bu sürüm üzerinde çalıştığını bile reddediyor.

İlginizi çekebilir; Apple, iPhone 15 Pro’nun Aşırı Isınma Sorununu Yeni iOS 17 Güncellemesiyle Gideriyor

Ancak XDA’nın iddia ettiği gibi, gelecek neslin geliştirilmesinin gizli bir şekilde devam ettiğine dair göstergeler var. Siteye göre, yeni nesil Windows 2024 yılında, muhtemelen Windows 11’in üç yaşında olacağı yılın ikinci yarısının sonunda piyasaya sürülmesi olası.

Şu anda bir başka şüphe de, yeni sürümün şirket tarafından benimsenen standardı izleyerek gerçekten Windows 12 olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı veya farklı bir isimlendirmeye sahip olup olmayacağıdır. Neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir